Molo w Gdyni Orłowie zostanie odnowione. Prace jeszcze w czerwcu

2022-05-28 14:00
Orłowo w obiektywie
Autor: Fot. Anna Wojciechowska Orłowo w obiektywie

Wymiana desek, naprawa uszkodzonych desek i malowanie. Między innymi te prace zaplanowano w ramach modernizacji gdyńskiego mola w Orłowie. Pierwsze prace ruszą jeszcze przed wakacjami, tak aby w trakcie sezonu pomost wyglądał estetycznie.

- W ramach pierwszego etapu prac do połowy czerwca wykonawca zrealizuje najbardziej potrzebne prace we wskazanych przez nas wcześniej miejscach. Chodzi między innymi o wymianę drewnianych desek oraz innych elementów w pokładzie mola, malowanie ławek, drabinek wyjściowych, naprawę uszkodzonych miejsc w balustradzie i malowanie - mówi Magdalena Wojtkiewicz z Zarządu Dróg i Zieleni.

W kolejnych etapach wykonawca między innymi wymieni pozostałe, zbutwiałe elementy oraz zakupi nowe koła ratunkowe.

- W ramach umowy wybrany w przetargu wykonawca będzie miał za zadanie również utrzymanie porządku na terenie mola poprzez usuwanie nieczystości, odśnieżanie w okresie zimowym czy wykonywanie na bieżąco oględzin obiektu. Zgodnie z umową, molo pod opieką konserwacyjną wybranej firmy będzie do kwietnia 2023 roku - dodaje Magdalena Wojtkiewicz.

A liczące 180 metrów molo w Orłowie ostatni, gruntowny remont przeszło 15 lat temu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE