Mobilny Punkt Szczepień w Gdańsku już działa. Zgłaszają się pierwsi chętni uczniowie

2021-09-14 7:57
Mobilny Punkt Szczepień w Gdańsku już działa. Zgłaszają się pierwsi chętni uczniowie
Autor: gdansk.pl

W poniedziałek (13 września) rozpoczął działalność Mobilny Punkt Szczepień w Gdańsku. W ciągu najbliższych dni będzie parkował w różnych dzielnicach, przy gdańskich szkołach. Warto skorzystać i zaszczepić się zachęcają władze miasta.

Gdański Mobilny Punkt Szczepień rozpoczął służbę przed Szkołą Podstawową nr 86 przy ul. Wielkopolskiej. To duże udogodnienie dla rodziców i opiekunów, którzy chcą zaszczepić dzieci i młodzież przeciw Covid-19.

"Przed nami wszystkimi wiele wyzwań. Moim priorytetem jest bezpieczeństwo każdego dziecka, ale również pracowników szkół oraz przedszkoli. Włączcie się proszę w projektowaną w naszym mieście akcję szczepień skierowaną do uczniów gdańskich szkół. Już dziś jesteśmy jednym z liderów szczepień w skali naszego kraju. Jestem przekonana, że wynik ten może być jednak dużo wyższy dla naszego wspólnego bezpieczeństwa"

– apeluje Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

W specjalny autobusie urządzona jest poczekalnia oraz miejsca do szczepień, z których korzystać będą mogą osoby w wieku od 12 do 17 roku życia. Szczepione one będą dwudawkową szczepionką Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech. Pierwsi młodzi ludzie już się zaszczepili. Wszystkie osoby powyżej 17 roku życia będą mogły skorzystać zarówno z tej pierwszej propozycji, jak i jednodawkowej szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen. Co ważne, ze szczepień mogą skorzystać dzieci i dorośli bez względu na narodowość.

Gdzie można zaszczepić dziecko?

Mobilny Punkt Szczepień będzie kursuje między największymi gdańskimi szkołami od 13 września (I dawka szczepionki) do 21 października (II dawka szczepionki). Na jego trasie znajdą się szkoły na Chełmie, Oruni Górnej – Gdańsku Południe, Jasieniu, Ujeścisku-Łostowicach. Mobilny punkt odwiedzi również Kokoszki, Piecki - Migowo, Wrzeszcz Dolny Nowy Port, Osową oraz Zaspę Rozstaje. Więcej szczegółów na stronie miasta. 

Mleko – pić czy nie pić, oto jest pytanie! Jakie właściwości i wartości ma mleko?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE