Mobilne centrum testowe walk-thru otwarte w Gdańsku. To pierwsze takie miejsce w Polsce [WIDEO]

2020-05-18 14:56
Mobilne centrum testowe mieści się na parkingu Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego
Autor: Patryk Rosiński Mobilne centrum testowe mieści się na parkingu Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego

Do tej pory w województwie Pomorskim otworzono 4 mobilne punkty drive-thru. Obsługiwały one osoby przyjeżdżające samochodem. Do centrum otworzonego na Uniwersytecie Gdańskim, które działa w formule walk-thru, będzie można przyjść pieszo bądź przyjechać innymi niż samochód środkami transportu.

Mobilne centrum wykonujące testy na obecność koronawirusa zostało otwarte w poniedziałek 18 maja na Uniwersytecie Gdańskim. Punkt na parkingu przy ulicy Bażyńskiego będzie działać w formule „walk thru” i jest pierwszym tego typu miejscem w Polsce, przygotowanym do powszechnego pobierania wymazów do testów w kierunku Covid-19. Osoby zakwalifikowane do badania będą mogły przyjść w tygodniu od godziny 13.00 do 16.00 oraz w weekendy i święta od 10.00 do 13.00.

- Ten punkt jest uzupełnieniem czterech już działających. Tu będą mogły przyjść lub przyjechać komunikacja miejską osoby nieposiadające samochodu - mówi Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Posłuchaj:

Posłuchaj jak działają mobilne punkty wykonujące testy na obecność koronawirusa:

Kto może wykonać test na obecność koronawirusa?

Testy będą wykonywane po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Rejestratorzy na podstawie odpowiedzi na zadane pytania kwalifikują pacjenta do bezpłatnego badania. Na badanie powinny zgłosić się osoby, które mają gorączkę powyżej 38˚C oraz kaszel, obserwują utratę smaku i węchu lub przypuszczają, że mogły zarazić się koronawirusem.

- Nasze call-center będzie do Państwa dyspozycji i to tam powinni się Państwo zgłosić w pierwszej kolejności. Dopiero pozytywna weryfikacja pozwoli na wykonanie badania na miejscu, po wcześniejszej weryfikacji tożsamości - dodaje Jakub Kraszewski, Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Posłuchaj:

Posłuchaj kto będzie mógł wykonać test w mobilnym punkcie "walk thru"

Call-center oraz rejestracja do mobilnego centrum testowego dostępne są pod numerem (58) 727-05-05 w tygodniu od godziny 12.00 do 15.00, natomiast w weekendy od 9.00 do 12.00.

Do tej pory w województwie pomorskim otworzono cztery punkty testowe w formule drive-thru. Tam próbki do badania pobierane są osobom przebywającym w samochodzie.

Na Uniwersytecie Gdańskim robią testy na koronawirusa

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
COŚ DOBREGO #21
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE