Mniej kolizji i wypadków. Kwarantanna a bezpieczeństwo na pomorskich drogach

2020-03-19 7:41
Policja
Autor: Pixabay

Liczba zdarzeń drogowych spadała o ponad 30 proc. To dane pomorskiej drogówki, która w związku z trwającą kwarantanną, w ostatnim tygodniu odnotowała znacznie mniej kolizji i wypadków. Dla porównania - w pierwszym tygodniu marca doszło do ponad 500 stłuczek. Tydzień później policja odnotowała wyłącznie - 320 takich zdarzeń.

- W ostatnim tygodniu wypadków było 29. Jest to o 8 mniej niż tydzień wcześniej. Liczba rannych spadła z 42 do 33 a ofiar z 7 do 1 - mówi komisarz Joanna Skrent z wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej policji w Gdańsku.

Czy kwarantanna ma wpływ na ilość wypadków na drogach? O tym Joanna Skrent z pomorskiej drogówki. Posłuchaj:

Powodem większości zdarzeń drogowych jest np. wymuszenie pierwszeństwa. Na pustych ulicach - doprowadzenie do takiej kolizji jest więc stosunkowo trudne.

- W drugim tygodniu odnotowaliśmy zmniejszony ruch na ulicach. Nawet jadąc rano do pracy widzimy, że ilość samochodów znacząco zmalała. W godzinach szczytu nie tworzą się już zatory – dodaje Joanna Skrent.

Zmalało natężenie ruchu na drogach. Posłuchaj:

Zmniejszyła się także liczba użytkowników komunikacji miejskiej. W ostatnich dniach gdańskimi autobusami i tramwajami podróżuje zaledwie 1/3 z osób, które na co dzień wybierają taką formę transportu. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE