zdjęcie poglądowe

i

Autor: Gdynia.pl/YouTube:Czesław Mozil Grajkowie Przyszłości vol 1

Młodzi z Gdyni w jednym teledysku z Czesławem Mozilem. Nagrali razem 3 utwory!

Ten projekt uczniowie gdyńskiej Szkoły Muzycznej zapamiętają na długo. Czesław Mozil, dla wielu idol, pracował z młodzieżą nad trzema utworami. Powstały teledyski, był też czas na wspólne rozmowy o robieniu muzyki. "Grajkowie Przyszłości" to najnowszy projekt Mozila, w którym zaprasza młodych muzyków.

W ramach projektu młodzi artyści z Gdyni nagrali z Mozilem trzy piosenki. Dwa utwory – „Graj” oraz „Kuchnia dla sportu” – są już dostępne. Znalazły się na płycie „Inwazja Nerdów Vol. 1”. Teledyski do piosenek można oglądać w sieci. Trzeci utwór pojawi się na płycie, która czeka jeszcze na wydanie.

„Grajkowie Przyszłości” to projekt, w którym młodzież inspiruje młodzież. To piosenki dziecięce grane przez młodzież ze szkół muzycznych, domów kultury, ognisk. Zależało mi na tym, żeby młodzi ludzie na wczesnym etapie spróbowali zmierzyć się z nagrywaniem teledysków i graniem piosenek. Znałem młodzież ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego bo mam znajomych w Gdyni, których dzieci chodziły kiedyś do tej szkoły. Zadzwoniłem do pani Joanny Rutkowskiej, mieliśmy cudowne spotkanie, otwarte i tak właśnie nagraliśmy dwie, a w sumie trzy piosenki, bo jedna nie została jeszcze wydana. Jestem z tego powodu szalenie szczęśliwy

- mówi Czesław Mozil. 

Grajkowie Przyszłości w Gdyni

W teledysku wystąpiła i zagrała Orkiestra Symfoniczna Szkoły Muzycznej II stopnia pod dyrekcją Leszka Gołąba oraz wokalistki z klasy Marii Borowskiej-Różalskiej. Drugi utwór wykonał zespół „Klawesmyki”. W tym przypadku uczniów przygotowały panie Katarzyna Doliwa-Dobrowolska i Agnieszka Wesołowska.

Uczniowie przez kilka tygodni przygotowywali się do występu. Gdy przyszedł czas na nagranie teledysku, pojawił się też Czesław Mozil. Wspólna praca trwała cały dzień. "Widzieliśmy już w czasie nagrania, że Czesław Mozil był pod wielkim wrażeniem" - mówi Joanna Rutkowska, dyrektor Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni.

Z pewnością to przeżycie będę wspominać bardzo długo. Również dla całej orkiestry była to zupełnie nowa inicjatywa. Po raz pierwszy mieliśmy styczność z profesjonalnym nagraniem i mogliśmy poznać samego twórcę. Piękne jest to, że każdy z nas miał swoje kilka sekund, każdy został doceniony i pokazany, a sama ta współpraca z Czesławem Mozilem to już była wielka przyjemność

– mówi Aleksandra Schulz, flecistka, która wzięła udział w projekcie.

Nigdy nie widziałam Czesława Mozila na żywo, zawsze tylko słuchałam jego piosenek. Byłam też jego fanką i kiedy usłyszałam, że mamy z nim grać, to bardzo się ucieszyłam. Należę do zespołu „Klawesmyki”. W piosence „Kuchnia dla sportu” miałam trzecie skrzypce i nie ukrywam, że był to naprawdę trudny utwór, w którym trzeba było się zgrać. Na szczęście mamy takie nauczycielki, że nauczyły nas co i jak i wszystko wyszło bezbłędnie. Teraz więcej dzieci woli śpiewać, a Czesław Mozil chciał właśnie pokazać, że gra na instrumencie też jest fajna. I to jest super 

– mówi Klara Kruczkowska, uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie mgr KatarzynyDoliwy-Dobrowolskiej, skrzypaczka w zespole „Klawesmyki”.

Wspólnie zrealizowany teledysk jest już dostępny w sieci. Trzeci utwór ujrzy światło dzienne po wydaniu kolejnej płyty.

zdjęcie poglądowe

i

Autor: Gdynia.pl