Młoda Kamila walczy o życie. Potrzeba miliona złotych: "Bez Twojej pomocy umrę"!

2021-10-13 8:40
Młoda Kamila walczy o życie. Potrzeba miliona złotych: Bez Twojej pomocy umrę!
Autor: mat pras

Kamila dzielnie walczy z chorobą, jednak pilnie potrzebuje wsparcia finansowego. - Proszę Cię o pomoc, bo boję się, że mój następny oddech może okazać się ostatnim - czytamy w opisie zbiórki na portalu SiePomaga.pl. Cel? Aż milion złotych!

Choć ta kwota już na starcie budzi szok, tyle właśnie wynosi koszt rocznego leczenia, które może zatrzymać postęp mukowiscydozy. Potrzebne leki nie są refundowane. - Ja tak bardzo chcę żyć. Mam dopiero 23 lata, a czuję, że koniec jest bliski - przyznaje Kamila. Poznaj jej historię.

Gdy Kamila miała 6 lat, wykryto u niej nieuleczalną mukowiscydozę.

- Późno, bo kiedyś nie było jeszcze badań przesiewowych. Wraz z pierwszymi objawami pojawił się strach, bo choroba rozwija się u każdego chorego inaczej. Jedno jest pewne... Zabiera życie znacznie szybciej - pisze Kamila, która do naszej redakcji skierowała list z prośbą o pomoc w nagłośnieniu jej zbiórki.

Jak wyglądał rozwój jej choroby?

"W końcu zaczęła postępować, bardzo szybko. Ostatnie lata mojego życia to prawdziwy koszmar... Nawracające odmy, potem operacja resekcji części płuca, cukrzyca, częste krwioplucia. Do tego wszystkiego kolejny cios, czyli bakteria, która dyskwalifikuje mnie z szansy na przeszczep. Choroba zabiera mi coraz więcej sił, a przede wszystkim to, co dla człowieka najważniejsze - oddech. Bez niego nie da się żyć, a ja ten samodzielny już właściwie straciłam. Od 4,5 roku jestem na całodobowej tlenoterapii. Nie wiem już, jak to jest funkcjonować inaczej

- tłumaczy 23-letnia Kamila.

Koszt wspomnianego leczenia, jak przyznaje Kamila, "przyprawia o zawrót głowy". To prawie sto tysięcy złotych miesięcznie. Pomóżmy 23-latce ze Starej Kiszewy i dołóżmy cegiełkę od siebie! Wsparcie można przekazać za pośrednictwem portalu SiePomaga.pl [TUTAJ].

Rozjechał 4-letniego Pawełka na oczach ojca.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE