Mikołajkowa parada przejechała ulicami Trójmiasta!

i

Autor: gdynia.pl

wydarzenia

Mikołajkowa parada przejechała ulicami Trójmiasta! Zebrano ogromną kwotę

2023-12-04 9:29

Mikołaje, elfy i śnieżynki na ryczących motocyklach i quadach, jadący w szczytnym celu – taka była tegoroczna edycja "Mikołajów na motocyklach"! Parada na motocyklach po raz 21. przejechała ulicami Trójmiasta.

Aktualizacja 4.12

Pojawiły się wstępne podsumowania akcji Mikołaje Na Motocyklach. Jej wyniki są niesamowite! Jak podają organizatorzy, w akcji wzięły udział 403 maszyny i 533 Mikołajów, Śnieżynek i Elfów. Ile udało się zebrać? 

Mikołajkowa parada przejechała ulicami Trójmiasta! Nie zabrakło elfów i śnieżynek

Parada wystartowała w niedzielę (3 grudnia) kilkanaście minut po godz. 11.00 spod Polsat Plus Areny Gdańsk. Uczestnicy przejechali ulicami Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Piastowskie, Zwycięstwa, Grunwaldzką, Niepodległości, Zwycięstwa, Świętojańską. 

Po ponad godzinie motocykle, skutery, quady dotarły do Gdyni na Skwer Kościuszki. 

Tegoroczna, 21. edycja mikołajkowej parady motocyklowej przebiega pod hasłem zbiórki pieniędzy, które przeznaczona zostaną na zakup ciepłych posiłków oraz świątecznych paczek dla dzieci i młodzieży z pomorskich domów dziecka, szpitali, a także ośrodków szkolno-wychowawczych. W tym celu każdy uczestnik parady – by wziąć w niej udział - musiał wykupić cegiełkę o wartości minimum 40 zł. Jak podaje Gdynia.pl, tegoroczną akcję charytatywną wspierają także licytacje w mediach społecznościowych organizatora parady, czyli Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego, a także zbiórka na portalu zrzutka.pl. Stan uzbieranych tu środków na godzinę 14:30 w niedzielę, 3 grudnia, wynosił już ponad 31 tys. zł!

Od 9 motocykli do 2500 maszynPierwszy przejazd, w którym brało udział 9 motocyklistów, odbył się w 2003 roku. Od tamtej pory impreza rozrosła się do prawie 2500 maszyn – motocykli, skuterów i quadów. To największa mikołajkowa motocyklowa impreza w Polsce - przypomina Gdańsk.pl

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Wolontariusze z Bydgoszczy dotarli do prawie tysiąca potrzebujących