Mikołaje na motocyklach przejechały przez Trójmiasto. To już 20 edycja!

i

Autor: gdansk.pl

Mikołaje na motocyklach przejechały przez Trójmiasto. To już 20 edycja!

2022-12-05 8:56

W niedzielę, 4 grudnia, na głównych ulicach Gdyni, Sopotu i Gdańska na ulicach było głośno i czerwono - kilkaset Mikołajów jechało na motorach, quadach, trójkołowcach czy skuterach. Był to dwudziesty już charytatywny przejazd Mikołajów na motocyklach. Dochód z wydarzenia jest przeznaczony na ciepłe posiłki dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych.

Mikołaje na motocyklach - charytatywny przejazd 

“Mikołaje na motocyklach” to charytatywny przejazd ulicami Trójmiasta, jego organizatorem jest Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe. 

"Główną, organizowaną przez nas akcją, jest największa w Polsce parada - Mikołaje na Motocyklach. W dniu imprezy, zbieramy na obiady dla dzieci z ośrodków szkolno-wychowawczych w Województwie Pomorskim. Po zakończeniu parady, odwiedzamy z prezentami dzieci z gdańskich i gdyńskich domów dziecka."

- pisali organizatorzy na swoim profilu na FB.

Jadą na motorach, quadach, skuterach, trójkołowcach

Tegoroczna edycja była 20. Trasa przejazdu od lat jest taka sama i prowadzi głównymi ulicami Trójmiasta. W niedzielę, 4 grudnia, Mikołaje ruszyli o godz. 11.00 ze Skweru Kościuszki, meta zlokalizowana została na parkingu przed stadionem Polsat Plus Areną Gdańsk w gdańskiej dzielnicy Letnica. 

W przejeździe wzięło udział kilkuset uczestników jadących na motocyklach, quadach, trójkołowcach, skuterach.

Charytatywny cel przejazdu Mikołajów na motocyklach

Uczestnicy parady wykupili specjalne bilety-cegiełki w wysokości 40 lub 50 zł oraz przebrali się w pełne stroje Mikołaja. Dopuszczalne były też stroje elfów, śnieżynek bądź innych postaci kojarzących się z Bożym Narodzeniem.

Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na sfinansowanie ciepłych posiłków dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie woj. pomorskiego. 

Lewandowski ZWOLNIŁ Michniewicza? Wymowna odpowiedź po meczu z Francją
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE