Mikołaje na motocyklach przejadą ulicami Trójmiasta po raz 20. To już w ten weekend!

i

Autor: pomorskie.eu

Mikołaje na motocyklach przejadą ulicami Trójmiasta po raz 20. To już w ten weekend!

2022-12-01 11:18

Wielka mikołajowa parada na motocyklach z Gdyni przez Sopot do Gdańska odbędzie się w niedzielę, 4 grudnia 2022 r. To akcja zrodzona z pasji, ale też chęci pomocy małym pacjentom szpitali i podopiecznym domów dziecka

Jak co roku członkowie Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego rozwiozą 500 paczek dla dzieci i zbiorą pieniądze na ciepłe posiłki.

To już 20. taka akcja

Jak zapewniają organizatorzy, to największa tego typu impreza na świecie, która została zapoczątkowana przez grupę zapaleńców w grudniu 2003 r. Wtedy mikołaje na motocyklach rozdawali cukierki napotkanym dzieciom.

Natomiast w 2007 r. pojawił się pomysł na połączenie przejazdu z akcją charytatywną. Chodziło o dofinansowanie obiadów dzieciom uczącym się w ośrodkach szkolno- wychowawczych

– tłumaczy Dorota Swieżawska z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego.

Motocykliści zaczęli też przygotowywać paczki, które po każdej paradzie rozwozili małym pacjentom szpitali i mieszkańcom domów dziecka. W tym roku odbędzie się już 20. edycja tego wydarzenia.

Przejadą ulicami Trójmiasta

Parada wyruszy ze skweru Kościuszki w Gdyni w niedzielę, 4 grudnia ok. godz. 11.00. Uczestnicy wydarzenia planują dotrzeć do stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk ok. godz. 12.00. Tutaj parada się zakończy.

 Zapraszamy wszystkich naszych sympatyków do kibicowania na trasie parady. Na mecie będzie można obejrzeć pięknie przystrojone pojazdy i porobić sobie zdjęcia z uśmiechniętymi mikołajami – zapewnia Dorota Świeżawska.

Uczestnicząc w paradzie, pomagają

W paradzie każdy może wziąć udział. Wystarczy spełnić podstawowe warunki: przyjechać motocyklem, quadem, skuterem lub motorowerem, przebrać się mikołajowy strój, za śnieżynkę, elfa lub inną postać związaną z Bożym Narodzeniem oraz dokonać wpłaty na konto akcji. Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek, które musiał nabyć każdy zmotoryzowany mikołaj, aby wziąć udział w paradzie, zostanie przeznaczony na dofinansowanie obiadów dla dzieci w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych na terenie województwa pomorskiego. Pomagać mogą nie tylko zmotoryzowani, ale wszystkie osoby o wielkim sercu. Na starcie i na mecie parady będzie można wrzucić do puszki datek. Wynik finansowy zostanie zamieszczony na stronie www.mikolaje.gd.pl już wieczorem, 4 grudnia. Część uczestników wyruszy też do dzieci, aby rozwieźć 500 przygotowanych paczek.

Rzecznik PZPN po awansie do 1/8 finału MŚ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE