Mieszkaniec Pomorza stracił 80 tys. złotych. Myślał, że inwestuje w kryptowaluty

i

Autor: pixabay

Oszustwa

Mieszkaniec Pomorza stracił 80 tys. złotych. Myślał, że inwestuje w kryptowaluty

2023-11-29 13:29

Prawie 80 tysięcy złotych stracił 52-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego, który zaufał osobie podającej się za brokera. Mężczyzna za namową oszusta przelał swoje oszczędności wierząc, że inwestuje w kryptowaluty. Kwidzyńscy policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości przestępcy.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie Anna Filar powiedziała, że funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od 52-letniego mężczyzny, który chciał zainwestować swoje oszczędności licząc na duży zysk z obrotu walutami.

Szukając w Internecie informacji na temat kryptowalut, trafił na ogłoszenie o możliwości uzyskania pomocy przy prowadzeniu inwestycji. Mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego telefonicznie nawiązał kontakt z brokerem, który jak się później okazało był oszustem

- dodała Filar.

Mężczyzna wpłacił prawie 80 tysięcy złotych na otrzymany w wiadomości numer konta bankowego. Pieniądze, zamiast na inwestycję, trafiły w ręce przestępcy. Sprawę oszustwa wyjaśniają kwidzyńscy funkcjonariusze.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Pomorskie. Tereny przeznaczone pod budowę elektrowni jądrowej. Plaża Lubiatowo i Słajszewo