Mieszkańcy Sopotu zapłacą więcej za wywóz śmieci. Stawki mają wzrosnąć od 1 stycznia

2021-10-21 15:09
smieci
Autor: pixabay.com

Stawki, uzależnione od zużycia wody, mają wzrosnąć o ponad 6%. To oznacza, że już nie 8, a 8,50 zł za metr sześcienny będą musieli płacić sopocianie, jeśli projekt uchwały wejdzie w życie. Stawki za wywóz odpadów niesegregowanych wzrosną natomiast z 24 do 34 złotych.

-Podwyżka jest związana m.in. z kolejną modyfikacją „ustawy śmieciowej”, ale też wzrostem wynagrodzeń, cen za paliwo czy energię – wyjaśnia wiceprezydent Sopotu, Marcin Skwierawski.

W ramach podwyżek miasto chce wprowadzić dodatkową usługę mycia pojemników. Kosze na odpady suche będą myte raz do roku, a na odpady bio – średnio co 6 miesięcy. W planach są też ulgi dla niektórych mieszkańców. Mniej za wywóz śmieci zapłacą rodziny wielodzietne i mieszkańcy domków jednorodzinnych, którzy kompostują odpady zielone w przydomowych ogródkach.

Skutki podwyżki najbardziej odczują sopoccy przedsiębiorcy – w ich przypadku stawki za wywóz śmieci wzrosną o 18%. A jeśli uchwała zostanie przegłosowana, nowe ceny wejdą w życie już 1 stycznia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE