Mieszkańcy Gdańska wybrali projekty Budżetu Obywatelskiego 2022 - więcej głosujących niż rok temu

2021-10-20 8:26
Mieszkańcy Gdańska wybrali projekty Budżetu Obywatelskiego 2022 - więcej głosujących niż rok temu
Autor: gdansk.pl

Zakończyło się głosowanie w dziewiątej edycji gdańskiego Budżetu Obywatelskiego. Swoje głosy oddało 43 tys. 190 mieszkanek i mieszkańców Gdańska. W piątek, 22 października, poznamy zwycięskie projekty!

Budżet obywatelski 2021 w Gdańsku

W tegorocznej edycji gdańskiego budżetu obywatelskiego zagłosowało o 3 tysiące więcej osób niż w ubiegłym roku. - Głosowanie trwało od 4 do 18 października - podkreśliła w komunikacie prasowym Marta Formella z Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Wyjaśniła, że ostatecznie w głosowaniu na zadania zgłoszone do realizacji w ramach 9. edycji gdańskiego budżetu obywatelskiego wzięło udział 43 190 mieszkańców.

Do wyboru było 387 projektów, w tym 116 w ramach zielonego budżetu obywatelskiego. Wśród propozycji były m.in. letnie spektakle teatralne dla dzieci, a także seria spotkań, debat i wykładów pn. "Cywilizacja łacińska - nasz fundament".

Wyniki poznamy w najbliższy piątek, 22 października o godz. 9:00 podczas transmisji na portalu gdansk.pl. Wtedy też poznamy dzielnicę, która może pochwalić się największą frekwencją głosujących. W ramach podziękowania za zaangażowanie mieszkańców, w tej dzielnicy powstanie łąka kwietna.

Radio Eska na planszy Monopoly Katowice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE