Mieszkańcy prosili o fotoradar. W trzy miesiące zrobił tyle zdjęć, że TRUDNO W TO UWIERZYĆ!

2021-10-14 9:54
Fotoradar
Autor: Cezary Piwowarski / CC BY-SA 4.0 / wikipedia.org

W maju na krajowej 20 w Półcznie w powiecie bytowskim na prośbę mieszkańców stanął fotoradar. Liczba zdjęć, które zrobił kierowcom przekraczającym w tym miejscy prędkość jest zdumiewająca!

Jak czytamy w Dzienniku Bałtyckim, 

Ruch na krajowej 20 jest coraz większy. To droga łącząca Bytów z Gdańskiem. Prosty odcinek drogi - jadąc od strony Kościerzyny - wręcz zachęca kierowców do wciśnięcia pedału gazu. Zaraz po wjeździe do miejscowości znajdują się pasy dla pieszych. Kierowcy - szczególnie ci nieznający terenu - często pędzą przez wieś, nie patrząc na ograniczenie.

Niektórzy nie nadążają wyhamować przed przejściem. Na zebrze doszło już do kilku groźnych wypadków. Ostatni miał miejsce w ubiegłym roku. W przechodzącego przez pasy mężczyznę uderzył samochód. Poważnie ranny mieszkaniec Półczna trafił do szpitala. Lekarze długo walczyli o jego życie.

Urządzenie stanęło w maju tego roku. Jak twierdzą samorządowcy fotoradar w Półcznie zdał egzamin, niestety z przerażającym wynikiem.

Wyniki kontroli przekroczeń prędkości za okres około trzech miesięcy od Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego są bardzo niepokojące. 

"Wynik jednoznacznie wskazuje, że potrzeby społeczne były uzasadnione a wskazany fotoradar jest odpowiedzią na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i podróżujących. Według stanu na dzień 24 września przez okres letni, urządzenie zarejestrowało 694 naruszenia. Miesięcznie przekroczono prędkość uśredniając 230 razy, z kolei dziennie kierowcy naruszyli przepisy aż 7 razy. Mamy nadzieję, że statystyki w następnych miesiącach znacznie spadną a problem nadmiernej prędkości będzie zminimalizowany. Kierowco dbaj o bezpieczeństwo swoje i pozostałych osób uczestniczących w ruchu drogowym, w szczególności pieszych" 

 - mówią samorządowcy z gminy Studzienice.

Fotoradary na moście Poniatowskiego niepotrzebne? Pytamy kierowców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE