sylwester w Gdańsku

i

Autor: gdansk.pl

imprezy

Miejski sylwester. W Trójmieście nie ma w czym wybierać

Sylwester 2022/2023 spędzony w trójmieście to dla wielu wielkie marzenie, ale czy oprócz zamkniętych bali będzie gdzie się pobawić? Miasta od lat rezygnują z dużych, miejskich imprez, odchodząc od fajerwerków na rzecz laserów, a z czasem całkiem rezygnując z bali pod chmurką. Gdzie spędzić sylwestra w Trójmieście w 2022 roku?

Atrakcje sylwestrowe Gdańsk

Sylwester w Gdańsku 2023/2024 zapowiada się szampańsko. Będzie muzyka i dobra zabawa, a na miejskie wydarzenie można wybrać dwie lokalizacje. Wymuszone pandemią restrykcje zapoczątkowały organizację sylwestra w kilku miejscach miasta. 

Gdzie spędzić Sylwestra w Gdańsku?

Za darmo, pod chmurką w Sylwestra 2023/2024 w Trójmieście można pobawić się w Gdańsku pod dwiema scenami. Sylwester Miejski 2023/2024 w Gdańsku w dwóch miejscach - w Jarze Wilanowskim w dzielnicy Chełm oraz przy molo w dzielnicy Brzeźno. Wystąpi Gromee i Sylwia Grzeszczak. 

Miasto uruchomi specjalne nocne linie, by każdy na miejskiego sylwestra w Gdańsku mógł dojechać komunikacją miejską. Impreza jest bezpłatna, będziemy podawać kolejne szczegóły, atrakcje sylwestrowe przygotowane przez Archipelag Kultury. Noc sylwestrowa w Gdańsku z muzyką na żywo - to pomysł miasta na powitanie Nowego Roku.

Sylwester w Gdańsku - gdzie są koncerty?

Koncerty w Gdańsku odbędą się w dwóch lokalizacjach. Można więc wybrać miejsce na imprezę sylwestrową pod chmurką w Trójmieście. 

O której rozpoczną się koncerty sylwestrowe w Gdańsku?

Tegoroczny Gdański Sylwester rozpocznie się w obu miejscach o godz. 22. Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny.

Muzyka na żywo: popowa na Chełmie i elektroniczna w Brzeźnie. W Jarze Wilanowskim sceną zawładnie Sylwia Grzeszczak, jedna z najpopularniejszych popowych wokalistek. Zaśpiewa swoje największe przeboje, wśród których na pewno nie zabraknie utworów najczęściej granych w rozgłośniach radiowych. Scena sylwestrowa przy molo w Brzeźnie będzie zapewne nie lada gratką dla miłośników muzyki elektronicznej. Wystąpi Gromee z zespołem - polski DJ i producent muzyczny, który reprezentował Polskę w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2018 roku.  

Sylwester w kinie Gdańsk

Ciekawą opcję na spędzenie sylwestra w kinie proponuje kolejny raz kino Helios. Sylwestra 2023 będzie można spędzić na seansie z lampką szampana w kinie, szczegóły nie są jeszcze znane, ale Sylwestrowy Maraton Filmowy odbędzie się też na powitanie 2024 roku w Gdańsku.

Sylwester w Gdyni

Gdzie na sylwestra w Gdyni? Do pubu, hotelu lub teatru. Miasto zaprasza też na imprezę dla dzieci. 

Miasto kolejny już rok nie organizuje imprezy sylwestra miejskiego pod chmurką w Gdyni i przywitania Nowego Roku 2024 fajerwerkami. Pozostaje więc prywatka, kinder bale  lub coroczny koncert sylwestrowy w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej. W tym roku Zespół i Orkiestra Teatru Muzycznego w Gdyni przygotowała koncert pod tytułem REWIA 00'S & BRITISH PART II.

W ostatnich latach skomponowaliśmy muzyczne wycieczki po ostatnich dekadach poprzedniego wieku. Nadszedł więc czas na przełom milleniów! Zapraszamy na spotkanie z polską twórczością muzyczną wokół roku 2000. Czekają na Państwa największe przeboje takich zespołów jak Kult, Brathanki, Varius Manx, Hey, Enej, T.Love, Blue Café, a także utwory z twórczości Piotra Rubika i Darii Zawiałow, a także zespołów kabaretowych.

- czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Koncerty sylwestrowe odbędą się o 17:00 i 22:00 - z kolacją sylwestrową.

Wyskokowy sylwester dla dzieci w Gdyni

Zabawa dla najmłodszych to jedyna bezpłatna opcja dla wszystkich, by pobawić się na miejskim sylwestrze. OD 11:00 do 14:00 w Polsat Plus Arenie Gdynia zorganizowany będzie bal prowadzony przez DJ'a. Nie zabraknie kuli dyskotekowej a wśród atrakcji - mnóstwa dmuchańców - to ma być wyskokowy sylwester w Gdyni. Impreza jest bezpłatna, dla każdego, warto zabrać obuwie na zmianę. 

Gdzie na Sylwestra w Sopocie?

Jedną z największych imprez sylwestrowych w Sopocie będzie ta organizowana w Operze Leśnej w Sopocie. Miasto nie organizuje sylwestra 2022/2023 na mieście. Chcąc spędzić czas pod chmurką w sylwestrową w noc w Trójmieście, trzeba jechać do Gdańska. 

Sylwester na Kaszubach

Doskonałym sposobem na uczczenie Nowego Roku 2024 jest też wyjazd na krótki urlop. Kaszuby i półwysep helski sprawdzą się idealnie, poza sezonem nie brakuje atrakcji w samym Trójmieście, a poza nim czekają piękne o każdej porze roku kalendarze. Sylwester na półwyspie pomoże odkryć całkiem inne oblicze tego miejsca, Hel bez tłumów, po sezonie. 

GALERIA: Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku rozpoczęty! W tym roku sporo nowości

Pomorskie. Odwiedziłam knajpę Harry'ego Pottera w Gdańsku