Malbork: Są zarzuty w sprawie pobitego niemowlęcia. Rodzice dziewczynki nie przyznają się do winy

2020-02-08 17:04
dziecko
Autor: pixabay.pl

Są zarzuty dla rodziców czterotygodniowej dziewczynki, która w środę (5.02) w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Gdańsku. 21-letnia kobieta i jej o rok starszy partner zostali przesłuchani, ale nie przyznają się do winy. Prokurator zawnioskował o areszt dla obojga.

W oparciu o zebrany materiał dowodowy, prokurator zarzucił obojgu rodzicom popełnienie wspólnie i w porozumieniu przestępstwa znęcania się nad dzieckiem i usiłowania w zamiarze ewentualnym pozbawienia go życia. Czterotygodniowa dziewczynka nadal przebywa na oddziale intensywnej terapii gdańskiego szpitala Copernicus. Jest poddana śpiączce farmakologicznej, a jej stan jest bardzo poważny.

-Dziewczynka była szarpana i bita. Ma liczne obrażenia -mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Podczas przesłuchania rodzice niemowlęcia nie przyznali się do popełnienia przestępstwa. Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie obojga na okres trzech miesięcy. Dodajmy, że zarzucone podejrzanym przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 8. Mogą również usłyszeć wyrok 25 lat więzienia albo dożywocia.