Zburzyli Tesco. likwidują Obi w Chyloni

i

Autor: Monika Czekańska

inwestycje

Likwidują kolejny market w Gdyni. Co z pracownikami?

Nie ma już Tesco, teraz czas na likwidację marketu budowlanego OBI. W sklepie trwają wyprzedaże, znamy datę zamknięcia marketu.

OBI na Kcyńskiej do zamknięcia

Ogólnopolska firma deweloperska ATAL S.A. jest od 2022 roku właścicielem działki, na której znajduje się m.in. zamknięty hipermarket brytyjskiej sieci TESCO, która wycofała się z Polski, oraz wciąż czynny, market budowlany OBI i parking. O wyburzaniu pierwszego w Trójmieście marketu pisaliśmy na początku grudnia. Prace postępowały szybko i market jest już zrównany z ziemią. Teraz sieć OBI poinformowała, że sklep zamyka się w aktualnej lokalizacji. 

Kiedy zamykają OBI w Chylonii

Market OBI w Gdyni istnieje od 1999 roku. Jesteśmy najemcą obiektu, dlatego z powodu wygaśnięcia umowy najmu oraz nowych planów właściciela terenu, OBI z dniem 29. lutego 2024 r. kończy działalność handlową w tym miejscu.

- oświadcza OBI w swoim stanowisku.

Co zamiast TESCO i OBI w Gdyni?

Przy ulicy Kcyńskiej powstanie osiedle mieszkaniowe pod nazwą "Symbioza". Pierwszy etap inwestycji zakłada realizację 2 budynków, w których znajdzie się 89 mieszkań oraz 2 lokale usługowe. 

Wyprzedaż w sklepie OBI

Zapytaliśmy dział prasowy OBI o to, czy market planuje wyprzedaż w związku z zamknięciem i co z pracownikami likwidowanego marketu.

Obecnie prowadzone działania, w tym wyprzedaże, przygotowywaliśmy z dużym wyprzedzeniem, a zabezpieczenie pracowników jest jednym z naszych priorytetów. Dlatego wszyscy pracownicy OBI Gdynia otrzymali możliwość kontynuacji pracy w innych marketach OBI oraz dodatkowe nagrody finansowe.

Gdynia jest dla nas ważnym rynkiem, a naszą ambicją jest ciągły rozwój, dlatego szukamy nowego miejsca na market w Gdyni. Liczymy, że do czasu znalezienia nowej, atrakcyjnej lokalizacji, nasi Klienci wybiorą inne sklepy OBI

- czytamy w odpowiedzi. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Pomorskie. Tereny przeznaczone pod budowę elektrowni jądrowej. Plaża Lubiatowo i Słajszewo