ścieżka z dywanów pomiędzy gdańskimi osiedlami

i

Autor: Dziecko w Trójmieście Ścieżka z dywanów pomiędzy gdańskimi osiedlami

Leśna ścieżka wyłożona dywanem. Tak wygląda niecodzienny skrót w jednej z dzielnic Gdańska

2023-03-28 10:25

To miejsce wciąż zaskakuje, nie tylko osoby, które są tu po raz pierwszy. Dziwi też lokalnych mieszkańców, bo część z nich wciąż zadaje sobie pytanie - skąd się wzięło? Leśną ścieżkę wyścieła chodnikami i dywanami Pan Stanisław z Piecek-Migowa.

Z tej ścieżki korzysta codziennie wiele osób: mieszkańcy ul. Dolne Migowo, właściciele ogródków działkowych, a przede wszystkim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Gdańsku. Jest jeszcze młodzież korzystająca w przyszkolnych boisk i dzieci z podstawówki, które biegają tamtędy podczas zajęć wychowania fizycznego. W pobliżu jest też dobry punkt obserwacyjny dla fanów kolei - z wiaduktu można oglądać i fotografować pociągi. To Gdańska Morena.

Miejsce tak absurdalne, że aż fenomenalne!!!  Najpierw eksplodował mi mózg, później stwierdziłam, że to przecież niemożliwe, później zaczęłam się zastanawiać jakim cudem pierwszy raz o tym słyszę?! JAK? !JAK TO MOŻLIWE?!

ścieżka z dywanów pomiędzy gdańskimi osiedlami

i

Autor: Dziecko w Trójmieście Ścieżka z dywanów pomiędzy gdańskimi osiedlami

- pisze autorka bloga Dziecko w Trójmieście. To zachwyt z pierwszej wizyty w tym miejscu.

Ścieżka z dywanów w Gdańsku

Ścieżka wyłożona dywanem to dzieło rąk Pana Stanisława, który zajmuje się tym około 10 lat, odkąd przeszedł na emeryturę. 

Znaliście to miejsce? To gdańska Morena, a historia zaciekawiła lokalnych dziennikarzy, którzy rozmawiali z Panem Stanisławem. Jak mówi mieszkaniec Gdańska:

Chodzę na działkę codziennie. Te dywany rozkładam tam dla własnej przyjemności, ale cieszę się, że inni mieszkańcy też korzystają. To jest polna droga. Odkąd są dywany nie ma błota, nawet jak deszcz popada i jest mokro, to buty się nie brudzą

ścieżka z dywanów pomiędzy gdańskimi osiedlami

i

Autor: Dziecko w Trójmieście Ścieżka z dywanów pomiędzy gdańskimi osiedlami

Okoliczni mieszkańcy też są wdzięczni, bo droga dzięki dywanom nie jest śliska. Przydałby się chodnik i oświetlenie, ale to już temat na inny tekst.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE