Tego bagażu nie wniesiesz już na pokład samolotów. Kolejne obostrzenia popularnych linii lotniczych

i

Autor: Anna Gawrońska

Podróże

Lecisz za granicę? Uważaj! Tego bagażu nie wniesiesz już na pokład samolotu

Podróż samolotem to nie prosta sprawa. Limit bagażowy i obostrzenia nie sprzyjają przygotowaniu się do lotu w spokoju. Teraz linie lotnicze wprowadzają kolejne zasady.

Lista obostrzeń i rzeczy zakazanych na pokładzie samolotu jest długa. Decydując się na lot trzeba być przygotowanym na to, że nie wszystko możemy przewieźć. Teraz do tej listy dołącza kolejny punkt – inteligentny bagaż.

Czym jest Smart Bags?

Smart Bags to „inteligentne torby”, które mają wbudowane porty USB,GPS lub bluetooth. Smart Bags pozwala na ładowanie smarfonów, tabletów i innych urządzeń elektrycznych.

Linie lotnicze zakazują przewozu „inteligentnego bagażu”

Kilka lat temu temu wnoszenia Smart Bags-ów zakazały amerykańskie linie lotnicze. Teraz ograniczenia w przewozie wprowadzili europejscy przewoźnicy. Ryanair, British Airlines oraz easyJet dopuszczają do przewozu „inteligentnego bagażu” pod jednym warunkiem… wyjęcia baterii.

Powodem takich zakazów i obostrzeń jest bezpieczeństwo. Zasilane akumulatorami torby mogą, podczas przewozu w samolocie stanowić zagrożenie.

Zobacz: Najdroższe atrakcje w Polsce. Tutaj zostawisz fortunę!

ESKA Summer City: Shuvary Park i Terma Bania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE