Lechia ma europejskie puchary. Remis z Pogonią wystarczył, by powalczyć o Europę

i

Autor: gdansk.pl

Lechia zagra z Rakowem. Nalepa: „To świetny test przed europejskimi pucharami”

2022-05-19 9:58

Raków powalczy o tytuł wicelidera; dla Lechii - to spotkanie to czysta formalność. Już w sobotę, w ramach 34. kolejki PKO Ekstraklasy biało-zieloni zmierzą się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. W ostatnim meczu tego sezonu, na murawie nie zobaczymy Michała Nalepy, który podczas spotkania z Pogonią Szczecin nabawił się kontuzji. - Mecz z Rakowem to świetny test przed europejskimi pucharami - mówi piłkarz.

- Raków to jest taka drużyna, z którą moglibyśmy zmierzyć się w europejskich pucharach. To podobny poziom. To jest dla nas ważny sprawdzian dlatego nie powinniśmy tego meczu lekceważyć. Musimy być w stu procentach skoncentrowani - dodaje Nalepa.

Swoich przeciwników w europejskich pucharach Lechia pozna 14 czerwca. Wtedy odbędzie się losowanie drużyn.

- Ważne, by na początku podróże nie były za dalekie. Bo to ma olbrzymi wpływ na ligę, gramy co trzy dni. I takie podróże znacząco komplikują sytuacje, jest to bardzo wymagające dla zawodników - zaznacza Tomasz Kaczmarek, trener zespołu.

Mecze 1. rundy, w których będziemy mieli okazję oglądać Lechię, odbędą się już 7 i 14 lipca. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE