Eksplozja ciepła już w przyszłym tygodniu. Nawet dwucyfrowa temperatura na termometrach

i

Autor: Pixabay.com

Eksplozja ciepła już w przyszłym tygodniu. Nawet dwucyfrowa temperatura na termometrach

2023-03-16 12:42

Jest szansa, że w końcu doczekamy się słońca i wysokich temperatur na stałe. Pierwsze przekroczenie 20°C w tym roku już niedługo. Do końca marca możemy spodziewać się burz.

Eksplozja ciepła, bo tak nazywa napływ wysokiej temperatury portal fanipogody.pl, dotrze do Polski w drugiej połowie marca. Wtedy, za dnia dominować ma często dwucyfrowa dodatnia temperatura. Jedynie nocami i w godzinach porannych zdarzą się czasem nocne i poranne przymrozki.

Od dłuższego czasu uważnie przyglądamy się prognozom numerycznym na drugą połowę marca. Zapowiada się, że będzie ona znacznie cieplejsza od pierwszej i przyniesie często wysokie temperatury w Polsce. Pomału będzie można myśleć o zmianie opon na letnie w regionach, gdzie średnia dobowa temperatura powietrza utrzyma się przez dłuższy czas w okolicach 7°C. Jednak nie wcześniej niż pod koniec marca

- czytamy na portalu. 

Szczególnie ciepło ma zrobić się przełomie 2 i 3 dekady marca. Wówczas to w całym kraju średnia dobowa temperatura będzie wyższa o nawet 3°C/6°C od normy z lat 1991-2020 r.

W ostatnich dniach średnia dobowa temperatura jest na pograniczu przedwiośnia i wiosny termicznej. Zdarzają się pojedyncze dni, kiedy to wartości są charakterystyczne dla wiosny termiczne i przekraczają średnią dobową powyżej 5°C.

- czytamy. 

OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE