Latamy coraz częściej. Gdańskie lotnisko to ponad 1,6 mln obsłużonych pasażerów

i

Autor: pomorskie.eu

Latamy coraz częściej. Gdańskie lotnisko to ponad 1,6 mln obsłużonych pasażerów

2021-11-15 9:04

Latamy coraz częściej. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku obsłużył w 2021 r. już ponad 1,68 mln pasażerów. Tylko w październiku było ich ponad 307 tys., czyli niewiele mniej niż we wrześniu.

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku oferuje loty na ponad 60 lotnisk w całej Europie.

Nie zwalniamy tempa

Ruch lotniczy systematycznie wzrasta. Linie lotnicze systematycznie przywracają połączenia, a pasażerowie chcą latać. Nie inaczej jest na gdańskim lotnisku. W październiku 2021 r. z usług lotniska skorzystało ponad 307 tys. pasażerów. To tylko o około 30 proc. mniej w niż w rekordowym 2019 r. Łącznie w ciągu 10 miesięcy 2021 r. obsłużonych zostało już ponad 1,68 mln gości.

"Do dwóch milionów pasażerów w tym roku brakuje nam już tylko ponad 314 tys. pasażerów. Jesteśmy przekonani, że w listopadzie i grudniu będzie ich o wiele więcej"

 – przekonują władze lotniska.

A dokąd lataliśmy najchętniej?

Najbardziej popularne kierunki

W ruchu regularnym niezmiennie największą popularnością cieszą się połączenia do Warszawy, Amsterdamu, Oslo i Londynu. Warto także odnotować najpopularniejsze kierunki czarterowe. Były to: Turcja, Egipt, Grecja i Hiszpania. Ruch czarterowy na gdańskim lotnisku jest tylko o niecałe 8 proc. mniejszy niż w 2019 r.

Atak na granicy. Przeciwko polskim służbom użyto gazu łzawiącego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE