Kultura na wyciągnięcie ręki. Trójmiejskie muzea udostępniają materiały online

2020-03-18 14:28
Kultura przeniosła się z budynków do Internetu
Autor: Pexels Kultura przeniosła się z budynków do Internetu

W czasie zaleceń o pozostanie w domu i zamkniętych instytucji kultury, te przenoszą się do Internetu. W ten sposób mieszkańcy trójmiasta mogą poznać ciekawe historie, zapoznać się z archiwalnymi materiałami, czy wziąć udział w wykładach online.

Trójmiejska kultura stała się dostępna bez konieczności wychodzenia z domu. Muzeum Miasta Gdyni oraz Muzeum Gdańska pozwalają na wirtualne spacery po mieście udostępniając m.in. archiwalne zdjęcia z opisami. Na Facebooku pojawiają się także wykłady czy omówienia dzieł sztuki.

- Mieszkańcy mogą także zapoznać się z opowieściami żyjących i już nieżyjących mieszkańców Gdańska, którzy opowiadają o przedwojennym mieście, odbudowie po wojnie czy budowie znanych kościołów - mówi Andrzej Gierszewski, rzecznik Muzeum Gdańska. Posłuchaj:

Posłuchaj jakie propozycje dla mieszkańców ma Muzeum Gdańska:

O krok dalej idzie Wydział Kultury Urzędu Miasta w Gdyni. Chcąc zapewnić mieszkańcom nie tylko Gdyni, ale całego trójmiasta, codziennie transmitowane na żywo są różnego rodzaju propozycje. Był to już m.in. wykład "Ludzie w sytuacjach zagrożenia", teatr dla dzieci, czy warsztaty z tworzenia ekologicznych świec.

- Na profilu Gdynia Kulturalna codziennie transmitowane są wydarzenia na żywo – zachęca Maja Wagner naczelnik wydziału. Posłuchaj:

Posłuchaj co podczas transmisji na żywo będzie można zobaczyć na profilu Gdyni Kulturalnej:

Szczegółowe informacje na temat zaplanowanych wydarzeń na kolejny dzień pojawiają się na Facebooku Gdynia Kulturalna codziennie o 18.00

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE