Która rolka papieru jest najdłuższa? Ten prosty trik ułatwi ci wybór

i

Autor: pixabay

Triki

Która rolka papieru jest najdłuższa? Ten prosty trik ułatwi ci wybór

2023-11-03 15:04

Rolka rolce nierówna. Przy zakupie papieru toaletowego często mamy dylemat, jaką wybrać. Głównie z tego względu, że każda jest innej długości. My jednak wiemy, jak sprawdzić jej długość a tym samym, czy jej cena jest adekwatna.

Promocje w sklepach zachęcają nas do kupna produktów. Nie inaczej jest w przypadku papieru toaletowego. Teraz nie jest on tanim towarem, można by rzecz że jest ekskluzywny. Jeszcze nie tak dawno za jedną rolkę płaciliśmy średnio około złotówki, teraz według danych GUS, średnia cena papieru toaletowego wynosi 17,45 złotych za 12 rolek, czyli 1,45 zł za rolkę. Nierzadko spotykamy w sklepach jednak opakowania 12 rolek za ponad 20 złotych.

Nie dziwi więc fakt, że Polacy tak wyczekują promocji. Jednak często producenci próbują zaoszczędzić i rolki zmniejszają. Choć na opakowaniu napisane jest 12 rolek, w rzeczywistości listków jest mniej.

Jak nie dać nabić się w butelkę i nie kupić „pomniejszonego” opakowania papieru toaletowego?

Jak wybrać najdłuższy papier toaletowy? Ten prosty trik Ci w tym pomoże! Na opakowaniach najczęściej znajdziemy informacje o ilości rolek w opakowaniu oraz ilość listków.

Aby wybrać to „największe” rolki należy mieć informacje na temat liczy rolek, liczby listów, ich długość oraz ilość warstw każdej z nich. Następnie należy pomnożyć długość listka przez ich liczbę w danej rolce. W ten sposób dowiemy się, które opakowanie będzie zawierało najwięcej papieru toaletowego.

Lumpeksy popularne w dużych miastach

Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2023: Krzysztof Kępiński
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE