Kto dokończy modernizację oranżerii i szklarni gdańskiego Parku Oliwskiego? Rozpoczął się przetarg

2020-02-24 14:50 Patryk Rosiński
Cała inwestycja polega na modernizacji palmiarni, oranżerii, szklarni i budynku socjalno-technicznego
Autor: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska Cała inwestycja polega na modernizacji palmiarni, oranżerii, szklarni i budynku socjalno-technicznego

Kompleks palmiarni w Parku Oliwskim składa się z 4 budynków: rotundy, oranżerii, szklarni i budynku socjalno-technicznego. Remont zaplecza socjalnego już się zakończył, a prace w rotundzie koncentrują się na przygotowaniu do szklenia obiektu. Niezbędne jest także przeprowadzenie prac związanych z przebudową oranżerii i szklarni.

Szykują się kolejne prace w Parku Oliwskim. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ponawia przetarg na dokończenie modernizacji oranżerii oraz szklarni. Inwestycja ma jeszcze bardziej unowocześnić kompleks. W zakresie zadania ujęto rozbudowę budynku szklarni, która zyska wszystkie niezbędne instalacje. Wyłoniony w przetargu wykonawca dokona przebudowy oranżerii. Co ważne, to właśnie z oranżerii będziemy przechodzić do rotundy, w której znajduje się palma.

- W samej oranżerii planujemy zbudowanie przestrzeni konferencyjnej oraz relaksacyjnej - mówi Aneta Niezgoda z DRMG. Posłuchaj:

Posłuchaj jak zmieni się otoczenie palmiarni w gdańskim Parku Oliwskim:

Obecnie trwają prace przy oszkleniu oliwskiej rotundy. Te powinny zakończyć się pod koniec sierpnia. Przypomnijmy, że rozpoczęte dwa lata temu prace przy przebudowie palmiarni zostały przerwane w lipcu 2019 roku, gdy ówczesny wykonawca wycofał się ze względu na na prototypowy i nietypowy kształt realizowanej inwestycji. Pod koniec 2019 roku udało się wyłonić firmę, która wykona oszklenie.

- Obecnie jesteśmy na zaawansowanym etapie projektowania i zbierania pomiarów - dodaje Niezgoda z DRMG. Posłuchaj:

Posłuchaj jakie prace wykonywane są obecnie przy oszkleniu palmiarni:

Ogłoszenie wyników przetargu planowane jest na druga połowę marca. Wykonawca będzie miał 16 miesięcy na przeprowadzenie modernizacji.