Kto dokończy modernizację oranżerii i szklarni gdańskiego Parku Oliwskiego? Rozpoczął się przetarg

2020-02-24 14:50
Cała inwestycja polega na modernizacji palmiarni, oranżerii, szklarni i budynku socjalno-technicznego
Autor: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska Cała inwestycja polega na modernizacji palmiarni, oranżerii, szklarni i budynku socjalno-technicznego

Kompleks palmiarni w Parku Oliwskim składa się z 4 budynków: rotundy, oranżerii, szklarni i budynku socjalno-technicznego. Remont zaplecza socjalnego już się zakończył, a prace w rotundzie koncentrują się na przygotowaniu do szklenia obiektu. Niezbędne jest także przeprowadzenie prac związanych z przebudową oranżerii i szklarni.

Szykują się kolejne prace w Parku Oliwskim. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ponawia przetarg na dokończenie modernizacji oranżerii oraz szklarni. Inwestycja ma jeszcze bardziej unowocześnić kompleks. W zakresie zadania ujęto rozbudowę budynku szklarni, która zyska wszystkie niezbędne instalacje. Wyłoniony w przetargu wykonawca dokona przebudowy oranżerii. Co ważne, to właśnie z oranżerii będziemy przechodzić do rotundy, w której znajduje się palma.

- W samej oranżerii planujemy zbudowanie przestrzeni konferencyjnej oraz relaksacyjnej - mówi Aneta Niezgoda z DRMG. Posłuchaj:

Posłuchaj jak zmieni się otoczenie palmiarni w gdańskim Parku Oliwskim:

Obecnie trwają prace przy oszkleniu oliwskiej rotundy. Te powinny zakończyć się pod koniec sierpnia. Przypomnijmy, że rozpoczęte dwa lata temu prace przy przebudowie palmiarni zostały przerwane w lipcu 2019 roku, gdy ówczesny wykonawca wycofał się ze względu na na prototypowy i nietypowy kształt realizowanej inwestycji. Pod koniec 2019 roku udało się wyłonić firmę, która wykona oszklenie.

- Obecnie jesteśmy na zaawansowanym etapie projektowania i zbierania pomiarów - dodaje Niezgoda z DRMG. Posłuchaj:

Posłuchaj jakie prace wykonywane są obecnie przy oszkleniu palmiarni:

Ogłoszenie wyników przetargu planowane jest na druga połowę marca. Wykonawca będzie miał 16 miesięcy na przeprowadzenie modernizacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE