„Książka do domu”. Biblioteka przypomina o wyjątkowej akcji dla gdańszczan

i

Autor: gdansk.pl

„Książka do domu”. Biblioteka przypomina o wyjątkowej akcji dla gdańszczan

2022-10-10 10:20

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przypomina o powołanej do życia rok temu akcji „Książka do domu”. W jej ramach oferowana jest bezpłatna usługa dowozu książek do osób z ograniczoną mobilnością - seniorów (65+), oraz osób z niepełnosprawnościami czy mającymi problem z poruszaniem się i nie mającymi możliwości dotarcia do biblioteki.

„Książka do domu” to uruchomiona w ubiegłym roku akcja Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, dzięki której około 700 tysięcy książek dostępnych w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej jest bezpłatnie dostarczana przez pracowników filii mieszkańcom Gdańska, którzy nie mają możliwości samodzielnego wypożyczenia zbiorów bibliotecznych.

- Pomysł wziął się z chęci pomocy osobom z ograniczoną mobilnością. Ponieważ nie mogą one osobiście odwiedzić biblioteki, nie mają też nikogo, kto mógłby wypożyczyć dla nich książki, dostarczyć je, a następnie w terminie oddać, bibliotekarz przywiezie im książki pod wskazany adres.. Podczas tej wizyty można także dokonać zwrotu wcześniej wypożyczonych pozycji - mówi Alena Krynicka, koordynator ds. dostępności w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku.

Z „Książki do domu” mogą korzystać mieszkańcy posiadający Metropolitalną Kartę do Kultury pełniącą funkcję karty bibliotecznej. Osoby, które nie są jeszcze czytelnikami biblioteki, a chcą korzystać z możliwości dostarczania książek do ich domów, mogą zgłosić pracownikowi biblioteki chęć zapisania się. Podczas pierwszej wizyty zostaną załatwione wszystkie niezbędne formalności i wydana zostanie karta.

Zbiory biblioteczne można zamawiać telefonicznie lub mailowo w poniedziałki i wtorki w najbliższej miejsca zamieszkania filii Biblioteki w Gdańsku, w godzinach ich otwarcia (adresy mailowe i nr telefonów dostępne są na stronie internetowej Biblioteki.

Przed skorzystaniem z usługi „Książka do domu” gdańszczanki i gdańszczanie powinni zapoznać się z regulaminem, który znajdą na stronie www.wbpg.org.pl, a w przypadku chęci złożenia zamówienia oraz w razie pytań mogą się skontaktować z koordynatorem do spraw dostępności Aleną Krynicką - pod numerem telefonu 731 420 900.

Z Opola do Hollywood. Amanda Drożdż polskim akcentem w kulturze Juggalos.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE