zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay Zdjęcia poglądowe

Kradzieże

Kradzież biżuterii w Sopocie. Już oficjalnie: były warte ponad milion euro, a sprawę bada prokuratura

2023-03-28 14:00

Biżuteria została skradziona jednemu z wystawców tegorocznych targów biżuterii Amberif w Gdańsku. To najbardziej prestiżowa impreza w branży jubilerskiej. Klejnoty padły łupem złodzieja, który wybił szybę samochodu zaparkowanego w pobliżu jednej z restauracji w Sopocie.

Amberif 2023

To już kolejna kradzież do jakiej doszło w związku z organizowanymi w Gdańsku targami Amberif 2023. To największa w tej części Europy impreza jubilerska. Wiosenne targi trwały od 22 do 25 marca. Już podczas wystawy, która jest imprezą zamkniętą, a udział można wziąć tylko po odpowiedniej akredytacji skradziono naszyjnik z koralowcem. Pisaliśmy o tym w naszym artykule. Jego wartość to 65 tysięcy złotych. Doniesienia o kolejnej kradzieży to jednak suma ponad miliona euro!

Złodziej biżuterii

Tym razem biżuteria warta milion euro została skradziona jednemu z wystawców tegorocznych targów biżuterii Amberif w Gdańsku. Klejnoty padły łupem złodzieja, który wybił szybę samochodu zaparkowanego w pobliżu jednej z restauracji w Sopocie.

Mowa o biżuterii wartej ponad milion euro, policja nie potwierdza jednak tej kwoty. Do kradzieży miało dojść w Sopocie, poza centrum miasta na parkingu jednej z restauracji, już po zakończeniu trwających w Gdańsku targów biżuterii.

Ukradziono naszyjniki z wystawy biżuterii

Jeden z zagranicznych wystawców zgłosił, że w czasie, gdy jadł kolację w restauracji, ktoś wybił szybę w jego samochodzie i zabrał z niego kilka toreb, w których była biżuteria - m.in. złote naszyjniki wysadzane diamentami i perłami, kolczyki z topazami, szmaragdami i rubinami, wysadzane szafirami, szmaragdami i diamentami pierścienie czy bransolety z rubinami i diamentami. Całość skradzionych precjozów właściciel wycenił na kwotę mniej więcej miliona euro.

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, śledztwo zostało wszczęte w środę z art. 279 kk, czyli kradzieży z włamaniem. "Prowadzi je Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Pokrzywdzony oszacował straty na milion euro. Na razie wyjaśniamy sprawę. Trwa analiza nagrań z monitoringu. Śledczy biorą pod uwagę wszystkie wersje zdarzenia" - dodała prokurator Wawryniuk.

Biżuteria artystyczna. Jak zrobić broszkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE