przedszkole

i

Autor: pixabay.pl

Koronawirus. Sopot ponownie otwiera przedszkola. Jedno już działa - kolejne ruszą 18 maja

2020-05-11 16:14

Po poluzowaniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, Sopot przygotowuje się do ponownego otwarcia przedszkoli i żłobka. Pierwsza placówka - dla dzieci z niepełnosprawnościami - właśnie rozpoczęła funkcjonowanie. To przedszkole w Zespole Szkół Specjalnych nr 5. Kolejne przedszkola mają być otwierane od poniedziałku, 18 maja.

W Sopocie znajduje się osiem samorządowych przedszkoli oraz jeden miejski żłobek. Od 18 maja placówki mają działać w ograniczonym zakresie i z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych. Codziennej dezynfekcji poddawane będą nie tylko pomieszczenia placówek lecz także place zabaw.

Jak będą działały przedszkola i żłobek w czasie pandemii? O szczegółach opowiedziała nam Annna Dyksińska z Urzędu Miasta w Sopocie.

Władze Sopotu zastrzegają, że jeśli będzie więcej chętnych dzieci niż miejsc w placówkach, w pierwszej kolejności z opieki będą mogły skorzystać kilkulatki, których rodzice pracują m.in. w służbach medycznych czy porządkowych, a przez to nie mogą wykonywać pracy zdalnie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE