Koronawirus. Plaże w Sopocie i Gdańsku zamknięte do odwołania!

2020-04-01 13:16
plaża Stogi
Autor: wikipedia.pl

W związku z nowymi zasadami wprowadzonymi wczoraj (31.03) przez rząd, sopockie i gdańskie plaże zostały zamknięta do odwołania. Specjalne taśmy, uniemożliwiające wejście na kąpieliska, pojawiły się w 44 miejscach i 78 wejściach w Gdańsku.

-Sopocka plaża liczy blisko 4,5 km długości, a prowadzą do niej 44 wejścia. Teraz będą one zamknięte dla spacerowiczów. Nadal niedostępne pozostaje także sopockie molo - mówi Anna Dyksińska z biura prasowego Urzędu Miasta w Sopocie.

Z dostępu do morza nie skorzystają także gdańszczanie. -Na 78 wejściach na plażę pojawią się specjalne wygrodzenia oraz tablice informacyjne. Zamknięte będą również miejskie parki i zieleńce - mówi Jędrzej Sieliwończyk z biura prasowego gdańskiego magistratu.

W Gdyni natomiast nie pojawią się żadne fizyczne bariery, ale urzędnicy proszą o pozostanie w domach i przestrzeganie nowych obostrzeń wprowadzonych przez rząd.


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE