Kontrowersyjny spot pomorskiej policji uderzający w antyszczepionkowców

2021-11-23 20:00
Młodość nie zwalnia z myślenia
Autor: youtube.com - Pomorska Policja Rób jak uważasz, ale pamiętaj "Młodość nie zwalnia z myślenia"

Młodość nie zwalnia z myślenia - tak brzmi hasło kampanii realizowanej przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku. Funkcjonariusze nagrywają materiały filmowe ze specjalnym przesłaniem. Prezentują w nich jak może skończyć się nieprzestrzeganie obostrzeń pandemicznych.

- Czwarta fala każdego dnia nabiera na sile, notujemy kolejne rekordy zachorowań. Zauważamy, że wiele osób w dalszym ciągu nie traktuje poważnie ostrzeżeń lekarzy i specjalistów. Lekarze, naukowcy i specjaliści mówią o tym jak istotne są podstawowe zasady bezpieczeństwa. Prawdopodobnie nie do wszystkich dociera, że mamy 25 tysięcy zakażeń dziennie oraz ponad 100 zgonów spowodowanych wyłącznie przez covid-19 - mówi Anna Banaszewska-Jaszczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Najnowszy spot mundurowych "Rób jak uważasz, ale pamiętaj, młodość nie zwalnia z myślenia" jest dość kontrowersyjny, aczkolwiek było to działanie zamierzone.

- Taki właśnie miał być! Gdyby nie był, to nikt by prawdopodobnie o nim nie wspomniał. Poza obowiązkiem noszenia maseczek lokowana jest również promocja szczepień. I uważamy, że zdrowie i życie jest ważniejsze, a każda próba edukacji jest tego warta. Spot buduje bardzo duże zasięgi, promują go w większości przeciwnicy obostrzeń i antyszczepionkowcy. Nasz cel został zrealizowany.

Najnowszy filmik policji obejrzeć można klikając tutaj. A dodajmy, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni za brak maseczki w miejscach zamkniętych wystawiono na Pomorzu ponad 2000 mandatów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE