Konferencja TEDxUniversityofGdansk - fala inspirujących wystąpień po raz pierwszy na UG

2021-06-10 10:43 Róża Perszon
Konferencja TEDxUniversityofGdansk - fala inspirujących wystąpień po raz pierwszy na UG
Autor: Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Światowa marka konferencji popularnonaukowych słynąca z wystąpień charyzmatycznych prelegentów zawita po raz pierwszy go Gdańska. Kiedy odbędzie się spotkanie? Jak dołączyć?

Konferencja TEDxUniversityofGdansk jest dla nas wszystkich – studentów, badaczek, przedsiębiorców, aktywistek, pracowników, uczennic, polityków, emerytek, młodych i starych, Polaków i obywateli innych krajów, dla Ciebie, dla mnie, dla nich – okazją do przemyślenia świata, w którym żyjemy. Jest okazją do spotkania i wspólnej pracy. Fala ciekawych przemyśleń na temat klimatu, medycyny, biznesu, edukacji i technologii przypłynie do nas 11 czerwca w godzinach 9:00-16:00.

„Potrzebujemy fali, która wyrwie nas z marazmu, całej fali zmian i znakomitych pomysłów. Dwanaście takich idei wartych rozpowszechnienia i dwanaścioro prelegentów pojawi się na scenie naszej konferencji. Zapraszamy!”

- zachęca dr Miłosz Wojtyna, którego słowa usłyszeć można także w filmie zapowiadającym wydarzenie.

Motywem przewodnim uniwersyteckiego TEDx jest właśnie wspomniana FALA.

- Fala jest nie tylko symbolem cyklicznych transformacji, ale również metaforą dynamicznych zmian społecznych i kulturowych - tłumaczy Justyna Burzyńska, współorganizatorka wydarzenia.

Wystąpienia dotyczyć będą m.in. medycyny, edukacji, biznesu, psychologii, przestrzeni publicznej, kryzysu klimatycznego, aktywności młodych. Wśród prelegentów - zarówno osoby doskonale znane, jak i debiutanci. Jak podkreślają organizatorzy, wszystkich łączy niebanalne podejście do nauki, biznesu, kultury i działań społecznych. Sylwetki mówców na stronie internetowej wydarzenia.

Wydarzenie, które rozpocznie się w piątek, 11 czerwca, o godz. 9.00, odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie transmitowane. By wziąć w nim udział, wystarczy się wcześniej zarejestrować.

Groby rodzin gwiazd. Machalica, Holland, Młynarski, Szczuka, Damięcki. Niezapomniani
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE