Remont dworca Gdańsk Główny

i

Autor: Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Końcówka 2022 r. Do tego czasu potrwa remont dworca Gdańsk Główny

2021-11-25 12:02

Około ośmiu miesięcy. Tyle czasu potrzebuje jeszcze wykonawca by dokończyć remont dworca Gdańsk Główny. Przypomnijmy - zgodnie z pierwotnymi planami prace miały zakończyć się w IV kwartale bieżącego roku. Dziś wiemy, że tego terminu nie da się dotrzymać.

– Planujemy, że przestrzeń obsługi podróżnych zostanie udostępniona podróżnym pod koniec III kwartału 2022 r. Natomiast całość inwestycji zakończy się do końca 2022 r. – mówi Bartłomiej Sarna z PKP S.A. – Pierwotny harmonogram inwestycji uległ zmianie z uwagi na prace dodatkowe konieczne do wykonania co jest częste przy przebudowie dworców historycznych, a takim bez wątpienia jest dworzec Gdańsk Główny – tłumaczy Sarna.

Obecnie zakończono budowę nowej części tunelu. Zamontowano też windy i schody ruchome.

– Zakończono już budowę nowej części tunelu, obecnie prowadzone są w nim roboty instalacyjne i wykończeniowe. Nad nową częścią tunelu, na powierzchni placu przed dworcem, wykonano już nową nawierzchnię. Z kolei w budynku dworca trwa montaż odtworzonej na wzór historycznej stolarki okiennej i drzwiowej – podkreśla Bartłomiej Sarna.

Remont dworca będzie kosztować ponad 99 mln zł. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE