Plaża Sopot koło mola

i

Autor: SHUTTERSTOCK Sopot. Przez kilka godzin szukali 20-latka, którego rzeczy znaleziono na plaży. Był niedaleko i spał

Koncerty, pokazy mody i ZUMBA z widokiem na morze. Sopocka Majówka startuje już w sobotę

2022-04-25 8:44

Koncerty, pokaz mody z lat 60-tych i lekcja garncarstwa w grodzisku. To i znacznie więcej czeka na tych, którzy zdecydują się majówkę spędzić w Sopocie. Pierwsze wydarzenia rozpoczną się już w sobotę, 30 kwietnia.

Świętowanie majówki rozpocznie się w sobotę 30 kwietnia na skwerze Kuracyjnym przy sopockim Molo. O godz. 11.00 w muszli koncertowej odbędzie się pokaz mody z lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Inspiracją tego wydarzenia jest wyjątkowa wystawa „Sopot na walizkach. Historia Sopockich Zakładów Wyrobów Galanteryjnych SopotPlast”. Ok. godz. 17.00 w muszli wystąpi sopocka orkiestra „Formacja 22”, która zagra swój pierwszy, publiczny koncert. Zapowiada się wyjątkowe, interaktywne wydarzenie, podczas którego widownia usłyszy nowe aranżacje popkulturowych, klasycznych i filmowych utworów. Od godz. 18.20 do 21.30 przy molo nadal będzie rozbrzmiewać muzyka. Tym razem zagra DJ Praktyczna Pani, a zaśpiewa trójmiejska wokalistka Wiosna. Amatorzy muzyki klubowej nie będą rozczarowani, bo DJ-ka jest finalistką Mistrzostw Świata Redbull3style.

- Sopoccy majówkowicze będą mogli odkrywać nowe przestrzenie miasta podczas zajęć sportowych, spacerów, koncertów, spektakli, a nawet pokazów mody. 1 maja w muszli przy molo Reni Jusis zaśpiewa francuskie przeboje. Uruchomimy piknikową strefę relaksu i zabaw na sopockich błoniach przy ul. Polnej. Mówiąc krótko: będzie się działo! Jestem pewien, że majówkowe atrakcje zaktywizują i zintegrują wszystkich mieszkańców - mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Podczas „Sopockiej Majówki” nie zabraknie także sportowych atrakcji. Szczególnie podczas pikniku rodzinnego, który odbędzie się 1 maja na sopockich błoniach. Dla fanów gier zespołowych będzie dostępna strefa sportów z mini boiskiem do piłki nożnej oraz badmingtona. Natomiast 2 maja w godz. 15.00 - 19.00 nie zawiodą też organizatorzy popularnej siatkówki plażowej. Przy wejściu na plażę nr 23 odbędzie się turniej w kategorii open.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach "Sopockiej Majówki" jest bezpłatny. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE