Koło widokowe w Gdańsku

i

Autor: Gdańsk.pl

Koło widokowe w Gdańsku - podniebna atrakcja miasta na każdą porę roku

2023-03-22 9:23

Widok z góry - na panoramę miasta zawsze będzie zachwycający - bez względu na porę roku. A kto jeszcze nie widział Starego Miasta i Motławy z perspektywy koła widokowego w Gdańsku, ten musi to nadrobić! Nie ma drugiego takiego punktu w mieście - gondole wznoszą się na wysokość 50 m. n. p. m.

Koła widokowe stały się atrakcją największych europejskich stolic. Od kilku lat konstrukcja z gondolami zawieszonymi na ogromnym kole jest też punktem do odwiedzenia w Gdańsku.

Amber Sky widok

Jaki jest widok z góry? "Zachwycający" - to nic nie powiedzieć. Wyjątkowa perspektywa starego miasta to jedno, ale z koła widokowego widać też stoczniowe żurawie, złoty stadion w Letnicy czy odległy najbardziej - półwysep helski!

Amber Sky Gdańsk wysokość

To najważniejsza informacja dotycząca gdańskiego koła widokowego - jak wysoko wzniesiemy się nad miastem? Koło widokowe wznosi wagoniki na wysokość 50 metrów nad poziomem morza. To pozwala na przyjrzenie się nie tylko miastu ale i całej okolicy - dostrzec można nawet Hel.

36 klimatyzowanych i ogrzewanych gondoli daje komfort oglądania o każdej porze roku!

Koło widokowe w Gdańsku

i

Autor: Gdańsk.pl Koło widokowe w Gdańsku

Koło widokowe Gdańsk 

Wśród atrakcji starego miasta to najnowocześniejszy punkt do odwiedzenia. Jednocześnie z koła widokowego może skorzystać 288 osób, gondole są ośmioosobowe, ale jest też jedna gondola VIP. Osoby, które zdecydują się na wynajem tej kabiny przeżyją podwójny dreszczyk emocji. Oprócz eleganckiej oprawy (skórzane fotele, telewizor, na specjalne zamówienia schłodzony w mini lodówce szampan) gondola wyposażona jest w szklaną podłogę! Wśród innych gondoli dwie są dostosowane do osób niepełnosprawnych. Czas przejazdu to 15 minut - w tym czasie koło robi trzy obroty.

Koło widokowe Gdańsk bilety

Bilety na koło widokowe w Gdańsku przez cały rok są takie same. W cenie biletu jest przejazd w gondoli - 3 okrążenia oraz korzystanie z tarasu nad samą Motławą gdzie znajduje się strefa gastronomii i chillu. Ceny biletów to od 20 do 35 złotych.

  • bilet normalny - 35 złotych
  • bilet ulgowy - 25 złotych
  • bezpłatnie - dzieci do lat 3
  • osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie - 25 złotych
  • bilety grupowe od 20 osób: 30 złotych
  • ulga szkolna dla uczniów do V klasy - 20 złotych
  • ulga szkolna dla uczniów powyżej V klasy - 30 złotych
  • studenckie poniedziałki w czasie roku akademickiego - 25 złotych
Koło widokowe w Gdańsku

i

Autor: Gdańsk.pl

Koło widokowe Gdańsk cena

Wynajem kabiny VIP za 300 złotych gwarantuje przejazd pół godzinny. Specjalna kabina to wnętrze wyposażone inaczej niż pozostałe gondole. Oprócz klimatyzacji i ogrzewania możemy tu rozsiąść się na skórzanych fotelach i pooglądać telewizję, a za kolejną dopłatą - 300+50 będziemy mogli wypić też szampana.

Atrakcje w Gdańsku czynne cały rok

Koło widokowe jest otwarte przez cały rok, jedyne zmiany w cenniku to zniżki dla studentów dostępny jedynie w czasie roku akademickiego.

Atrakcje w Gdańsku dla osób niepełnosprawnych

Bilety na koło widokowe w Gdańsku dla osób niepełnosprawnych dostępne są ze zniżką: w cenie 25 złotych. Dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych są dwie ośmioosobowe gondole.

Koło widokowe w Gdańsku - opis atrakcji Amber Sky

Ciekawostką jest system napędzania konstrukcji koła. Podobnie jak w Formule 1, poprzez system odzyskiwania energii kinetycznej odzyskuje się energię niezbędną do wprowadzenia w ruch ważącej 440 ton konstrukcji. AmberSky otacza 550 - metrowy drewniany taras wykonany z drewna modrzewiowego o antypoślizgowej nawierzchni.

Nie byliście? Zajrzyjcie koniecznie, widok niecodzienny gwarantowany.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE