Roboty drogowe

i

Autor: Pexels W gminie Stawiguda powstaje nowe rondo. Zdj. ilustracyjne.

Kolejne utrudnienia na trójmiejskiej obwodnicy. Potrwają do wtorku

2022-10-11 12:46

Kierowcy - przygotujcie się na kolejne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta. W piątek nad ranem na wysokości węzła Gdynia Wielki Kack drogowcy zwężą ekspresówkę do jednego pasa w każdym kierunku. Taka organizacja ruchu utrzyma się aż do wtorku, 18 października.

- Biorąc pod uwagę natężenie ruchu w Trójmieście i to, że roboty będą prowadzone na odcinku ponad jednego kilometra, na pewno spowoduje to olbrzymie utrudnienia - mówi Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Apelujemy do kierowców, by starali przemyśleć się czy na pewno muszą jechać. Jeśli tak; to żeby wzięli odpowiedni zapas czasu - dodaje Michalski.

Kierowcy w najbliższych dniach nie powinni ustalać swojej trasy wyłącznie na podstawie nawigacji.

- Mamy doświadczenia z poprzednich utrudnień, że nawigacja często podawała błędne informacje. Te algorytmy, które sterują nawigacją, nie nadążają za rzeczywistością. Apeluję o to, by wyłączyć nawigacje i obserwować na oznakowanie na drodze. Wtedy na pewno będzie dużo mniej nerwów - zaznacza Michalski.

Na październik planowane są jeszcze roboty na odcinku Chwaszczyno-Gdynia. Zdaniem drogowców, nie będą one już tak uciążliwe. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE