Kłótnia, potrącenie i wysoki mandat. Niecodzienne zdarzenie w Sopocie

i

Autor: KPP Bełchatów

Kłótnia, potrącenie i wysoki mandat. Niecodzienne zdarzenie w Sopocie

2023-02-24 17:53

Agresja na drodze nie jest niczym dobrym. Przekonał się o tym 77-letni kierowca w Sopocie, który otrzymał bardzo wysoki mandat za zagrożenie w ruchu drogowym. O co chodzi?

Jechał po chodniku, potrącił i uciekł. Tak było w Sopocie

Sopoccy policjanci zatrzymali 77-latka, który przejechał samochodem po chodniku i na masce auta przewiózł mężczyznę, który zwrócił mu uwagę. Kierujący został ukarany mandatami na kwotę 2,5 tys. zł. Otrzymał też 16 punktów karnych - czytamy w PAP.

- Dyżurny sopockiej komendy odebrał w czwartek zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że kierujący samochodem osobowym na ul. Malczewskiego jechał po chodniku. Na chwilę wysiadł też z auta i wtedy zgłaszający wdał się z nim w dyskusję o sposób jazdy samochodem - podała w piątek oficer prasowa KMP w Sopocie asp. szt. Lucyna Rekowska. Zgłaszający dodał, że kierujący wsiadł do auta i uciekając przed nim przez chwilę "przewiózł go" na masce swojego samochodu.

77-latek uciekł z miejsca zdarzenia, ale szybko został złapany

Informacja o poszukiwanym pojeździe trafiła do wszystkich patroli i tego samego dnia patrolujący Sopot policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zauważyli na ul. Kościuszki poszukiwane auto i zatrzymali kierującego do kontroli.

77-latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz jazdę samochodem po chodniku został ukarany przez policjantów dwoma mandatami w łącznej kwocie 2,5 tys. zł oraz 16 punktami karnymi.

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE