Kładka na Ołowiankę z nowym rozkładem. Kiedy z niej skorzystamy?

i

Autor: Wikipedia

Transport

Kładka na Ołowiankę z nowym rozkładem. Kiedy z niej skorzystamy?

2023-04-01 10:36

Od 1 kwietnia do 31 października zwodzona kładka na Ołowiankę będzie działać zgodnie z letnim harmonogramem. W ciągu pełnej godziny jej pierwsza połowa przeznaczona będzie dla jednostek pływających, druga – dla pieszych.

Rzeczniczka prasowa Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Magdalena Kiljan poinformowała, że od soboty 1 kwietnia do 31 października zwodzona kładka na Ołowiankę będzie działać zgodnie z letnim harmonogramem.

"Przeprawa na wyspę Ołowiankę, której zarządcą jest Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zwodzona będzie od godz. 7.00 do północy co pół godziny. W nocy będzie opuszczona – dostępna dla pieszych i podnoszona jedynie na wcześniejsze zgłoszenie jednostek pływających" – dodała Kiljan.

Kładka obrotowa na Wyspę Spichrzów, zarządzana przez firmę GFA, ze względu na prace budowlane przy modernizacji Długiego Pobrzeża będzie obracana na potrzeby jednostek pływających wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu.

Skorzystają na tym piesi, bo dla nich będzie dostępna przez większość czasu. Taki harmonogram obowiązywał będzie co najmniej do 31 sierpnia.

„Wystawa Van Gogh” w Gdańsku. Przepiękne wydarzenie multisensoryczne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE