Katastrofa samolotu Cessna. Wcześniej ścigały go myśliwce

i

Autor: Pixabay.com

USA

Katastrofa samolotu Cessna. Wcześniej ścigały go myśliwce

2023-06-07 8:19

W niedzielę (4 czerwca) zginęły cztery osoby w katastrofie samolotu Cessna w południowo-zachodniej Wirginii w USA. Wcześniej w pościg za nim zostały poderwane myśliwce.

Nikt nie przeżył katastrofy samolotu

Pilot samolotu naruszył przestrzeń powietrzną w rejonie Waszyngtonu i nie reagował na radiowe komunikaty, dlatego władze USA zdecydowały o poderwaniu myśliwców. Próbując dogonić Cessnę myśliwce wywołały falę uderzeniową, która miała zwrócić uwagę niektórych mieszkańców stolicy USA. Chwilę później samolot rozbił się w rejonie południowo-zachodniej Wirginii. Na jego pokładzie znajdowały się cztery osoby. Nikt nie przeżył katastrofy.

Próbowali zwrócić uwagę pasażerów samolotu

Amerykańsko-kanadyjskie Dowództwo Obrony Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej (NORAD) podaje, że wytworzony przez myśliwce grom dźwiękowy nie był przyczyną katastrofy samolotu. Wojskowi piloci próbowali bezskutecznie zwrócić uwagę pasażerów Cessny także przez wystrzeliwane flar.

Największe firmy w Polsce. W najnowszym rankingu spore zaskoczenie [GALERIA]

W Bydgoszczy będą remontowane samoloty F-16
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE