Wilki zarejestrowane na kamerze w Nadleśnictwie Choczewo

i

Autor: Nadleśnictwo Choczewo

wilki

Kamera zarejestrowała całą watahę wilków! Na Pomorzu ich nie brakuje

Foto pułapki ustawiane przez leśników pozwalają lepiej zrozumieć zwyczaje zwierząt i przyglądać się ich poczynaniom bez niepotrzebnego niepokojenia ich. Nagranie Nadleśnictwa Choczewo jest niesamowite z jednego powodu: zarejestrowano na nim całą watahę!

Niezwykłe nagranie całej watahy udostępniło na swojej Stronie Nadleśnictwo Choczewo. Wilki przecinały leśną drogę, kamera uwieczniła ich wędrówkę. Coraz częściej obserwujemy nagrania czy fotografie wilków. Wiosną samotny wilk spacerował w okolicach Trójmiasta. Niesamowite fotografie wykonała wtedy fotografka przyrody z Redy - Barbara Lewińska. Obecność wilków często budzi niepokój, leśnicy tłumaczą jednak jak prawidłowo się zachować, niekiedy jednak zostaje podjęta decyzja o odstrzale - tak było w gminie Kościerzyna. Leśnicy obserwują populację wilka. W Choczewie jest na stałym poziomie - tłumaczą we wpisie.

Jak wygląda wataha wilków w Choczewie?

Na filmie widać watahę wilków - to 7 osobników. Jak piszą we wpisie leśnicy: są w dobrej kondycji. Na filmie widać jak kręcą się w okolicach leśnej drogi, zatrzymują, czekają na resztę, wykonują toaletę. NAgranie datowane jest na wieczór, 14 września. 

Pod filmem pojawiły się pierwsze komentarze. Obserwujący z przyjemnością obserwują takie nagranie i cieszą się z obecności drapieżnika.

Cieszę się, że wiele lat pracy leśników spowodowało przywrócenie tego drapieżnika do naszych lasów.

Piękno natury, ale spotkać nigdy bym nie chciała

- czytamy pod postem.

W tym roku w Białogórze kamery leśników uwieczniły białego wilka pożerającego posiłek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

GALERIA: Łosie spacerujące po bulwarze w Ustce

Biały wilk uchwycony w Pomorskiem. Dopadł ofiarę na oczach kamery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE