Jubileuszowe 25. wyścigi Grand Prix Sopot-Gdynia. Najlepsi kierowcy przejmą sopockie ulice

2022-08-10 21:43
Sopot-Gdynia Grand Prix
Autor: UMA_Agnieszka Wołkowicz

Już w weekend 12-14 sierpnia rozpocznie się 25. Jubileuszowe wyścigi Grand Pirx Sopot-Gdynia. Wyścigi rozgrywane będą na dystansie liczącym ponad 3 km.

Wyścig w środku miasta

Grand Prix Sopot-Gdynia od początku istnienia cieszył się olbrzymią popularnością. Jubileuszowe zawody odbędą się w dniach 12-14 sierpnia. W piątek (12 sierpnia) na parkingu Ergo Areny obędzie się oficjalny przegląd pojazdów. Wyścigi zaczną się w sobotę o godzinie 10:00 na ul. Mlaczewskiego w Sopocie. Do godziny 14:00 odbywać się będą podjazdy treningowe, a po 14:00 rozpoczną się dwa podjazdy wyścigowe. Wyścig kontynuowany będzie również w niedziele. Podjazdy treningowe zaczną się o 8:30, a konkursowe o 11:30. Zwycięzcy zostaną udekorowani w Sopocie w Operze Leśnej około 12:30

Cieszę się, że Sopot i Trójmiasto już po raz 25-ty staną się nie tylko wakacyjną, ale i motoryzacyjno-sportową stolicą Polski. Wierzę, że jak zawsze kibice tłumnie będą dopingować kierowców. Liczę na frekwencję zarówno motomaniaków, wczasowiczów, jak i mieszkańców Trójmiasta, którzy chcą spędzić weekend w ciekawy sposób. Na pewno najmocniejsze i najszybsze samochody przyciągną wielu mężczyzn, ale liczę również na panie, które coraz częściej interesują się motoryzacją.

Mówi Lesław Orski z Automobilklub Orski.

W związku z zawodami w weekend 13-14 sierpnia zostaną zamknięte ulice Malczewskiego i Sopocka. Zamknięcie obowiązywać będzie w godzinach 5-20. Organizatorzy przygotowali trasy objazdowe do osiedli znajdujących się przy trasie wyścigu.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE