Johnny niebawem w kinach. Kiedy premiera filmu o księdzu Janie Kaczkowskim?

i

Autor: PAP/Adam Warżawa

"Johnny" niebawem w kinach. Kiedy premiera filmu o księdzu Janie Kaczkowskim?

2022-09-22 10:42

"Johnny" to film w reżyserii Daniela Jaroszka, który podbił serca publiczności na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Film o księdzu Janie Kaczkowskim niebawem trafi do kin. Kiedy premiera?

"Johnny" z nagrodą na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni

"Johnny", choć jeszcze nie wszedł do kin, zdążył już narobić sporo pozytywnego zamieszania. Film w reżyserii Daniela Jaroszka bardzo spodobał się publiczności Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz zdobył nagrodę publiczności. Film o historii księdza Jana Kaczkowskiego, poświęconego jego życiu, pracy oraz walce z chorobą nowotworową trafi do kin w całej Polsce, już w piątek, 23 września.

"Johnny". O czym jest film Daniela Jaroszka?

Film "Johnny" opowiada o przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego – chłopaka z trudną przeszłością. To oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk, tzw. trudny chłopak dostaje ją od księdza Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie.

"Johnny" to fabularny debiut Daniela Jaroszka, który okazał się bardzo udany. Reżyser zdobył nagrodę na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

W obrazie Jaroszka zagrała cała plejada polskich aktorów. W rolach głównych pojawili się Dawid Ogrodnik i Piotr Trojan. W pozostałych rolach zagrali m.in. Magdalena Czerwińska, Anna Dymna, Maria Pakulnis oraz Marta Stalmierska.

Kim był ksiądz Jan Kaczkowski?

Postać księdza Jana Kaczkowskiego była niezwykle inspirująca dla reżysera Daniela Jaroszka. Od początku swojej posługi duszpasterskiej poświęcał się osobom chorym oraz potrzebującym. Był też współzałożycielem Puckiego Hospicjum Domowego, w którym później objął stanowisko dyrektora. 

Ksiądz poza działalnością duszpasterską był także autorem książek. Do najważniejszych jego publikacji należą m.in. "Sztuka życia bez ściemy", "Grunt pod nogami", "Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość".W czerwcu 2012 roku u księdza Jana Kaczkowskiego zdiagnozowano glejaka wielopostaciowego. Po długiej walce z chorobą zmarł 28 marca 2016 roku i został pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie.

"Ania" - zwiastun filmu o Annie Przybylskiej. Wzrusza do łez!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE