Jest decyzja ws. przerwanego meczu Lechia Gdańsk-Piast Gliwice. Lechia ukarana  walkowerem

Autor: Lechia Gdańsk/FB

Ekstraklasa

Jest decyzja ws. przerwanego meczu Lechia Gdańsk-Piast Gliwice. Lechia ukarana walkowerem i wysoką karą finansową

2023-06-02 7:24

Komisja Ligi podjęła decyzję ws. meczu Lechia Gdańsk-Piast Gliwice. Spotkanie zostało przerwane z powodu zrzucenia na boisko rac przez kibiców gdańskiej drużyny. Lechia została ukarana walkowerem. Ponadto nałożono wysoką karę finansową i zakaz organizacji wyjazdu kibiców.

Przerwany mecz Lechii Gdańsk-Piast Gliwice

W sobotę (27 maja) w Gliwicach na boisku spotkali się piłkarze Lechii i Piasta. Drużyna z Gdańska prowadziła w wyjazdowym spotkaniu od 30. minuty 1:0.

W drugiej połowie z trybuny zajmowanej przez sympatyków Lechii poleciały na boisko race. Sędzia Marcin Kochanek przerwał mecz na chwilę. Po wznowieniu gry sytuacja z racami się powtórzyła. Efektem tego zachowania fanów przyjezdnych było przedwczesne zakończenie meczu w 79. minucie.

Lechia Gdańsk przegrała ostatni mecz. Kara od Komisji Ligi

W środę (31 maja) Komisja Legii podjęła decyzję ws. spotkania. Mecz został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść gliwiczan z powodu zachowania kibiców gości.

Po szczegółowym przeanalizowaniu oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN - Komisja Ligi nałożyła na Lechię Gdańsk karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców we wszystkich rozgrywkach na okres siedmiu miesięcy oraz karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych

– napisano w komunikacie.

Sobotni mecz nie miał znaczenia dla układu tabeli. Piast już wcześniej zapewnił sobie piąte miejsce na koniec sezonu, Lechia straciła szanse na utrzymanie w Ekstraklasie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl