Jedziesz autobusem – załóż maseczkę! Policja: „Prowadzimy kontrole”

i

Autor: KMP Gdynia

Jedziesz autobusem – załóż maseczkę! Policja: „Prowadzimy kontrole”

2021-10-22 7:49

Jedziesz autobusem - załóż maseczkę! W związku ze zwiększoną liczbą zakażeń koronawirusem, gdańscy policjanci prowadzą wzmożone kontrole w pojazdach komunikacji miejskiej. Interwencje zazwyczaj kończą się pouczeniem, ale osoba, która odmówi zakrycia ust musi liczyć się z mandatem nawet w wysokości 500 zł.

W ciągu ostatnich trzech dni policjanci przeprowadzili ponad 240 kontroli w komunikacji miejskiej oraz w innych miejscach gromadzenia się osób. Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa, interweniowali oni wobec ok. 600 osób – mówi Magdalena Ciska z gdańskiej policji.

Pasażerów, którzy zawsze pamiętają o maseczce irytuje fakt, iż wiele osób nie zasłania ust i nosa.

Oni nie wierzą w koronawirusa. Nawet był ostatnio komunikat, że ci, którzy nie mają maseczki proszeni są o opuszczenie autobusu. I co? Zaśmiali się i tyle – mówi jedna z gdańszczanek. – Mnie ta sytuacja strasznie denerwuje. Zawsze mam maseczkę. Mandaty może nauczyłyby tych ludzi porządku – dodaje inny pasażer gdańskiej komunikacji.

A ostatniej doby w naszym kraju odnotowano 5592 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Na Pomorzu potwierdzono 279 zakażeń.   

Wichury w całym kraju. Gałęzie spadają na samochody i chodniki w Toruniu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE