„Jedna kadencja i już wystarczy. Radni PiS o prezydenturze Aleksandry Dulkiewicz

i

Autor: Przemysław Majewski/Facebook

„Jedna kadencja i już wystarczy". Radni PiS o prezydenturze Aleksandry Dulkiewicz

2023-03-07 9:05

Radni PiS w gdańskiej Radzie Miasta wskazali na, ich zdaniem, błędy w zarządzaniu Gdańskiem przez prezydent Aleksandrę Dulkiewicz. Podsumowując jej cztery lata prezydentury wymienili m.in. chaos w komunikacji miejskiej, czy system rowerów miejskich MEVO.

Na poniedziałkowej konferencji przed siedzibą Rady Miasta Gdańska, radni PiS Przemysław Majewski i Andrzej Skiba zaprezentowali, ich zdaniem, błędy, które zostały popełniane przez prezydent Dukiewicz w zarządzaniu miastem.

Chcieliśmy symbolicznie podsumować cztery lata prezydentury Aleksandry Dulkiewicz

- zaczął radny PiS Przemysław Majewski i zaznaczył, że jest to pierwsza kadencja prezydent Dulkiewicz i, jego zdaniem, "już wystarczy".

Dziś chcemy podsumować je w postaci czterech grzechów gdańskiej władzy, które przez te cztery lata kadencji były popełniane

- oznajmił i dodał, że w ostatnich dniach pojawił się kolejny zarzut dotyczący "chaosu w komunikacji miejskiej".

Porażka systemów MEVO i FALA

Pierwszy zarzut to wielkie nieudane inwestycje: system MEVO, który kosztował kilkadziesiąt milionów złotych, pani prezydent odbierała za niego nagrody, a ostatecznie upadł z wielkim hukiem

- mówił Majewski.

System MEVO to system bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich, który po kilku miesiącach przestał funkcjonować. Majewski dodał, że, jego zdaniem, podobnie wygląda sprawa z systemem FALA, który "jeszcze nie ruszył, a już jest kojarzony z porażką".

System FALA, który jest przygotowywany do wprowadzenia na Pomorzu, po uruchomieniu ma ujednolicić ceny za bilety komunikacji miejskiej i wprowadzić nowoczesną formę płacenia za przejazd. Zdaniem Majewskiego będzie to "system skomplikowany i niefunkcjonalny".

„Puste lokale, które nie służą mieszkańcom”

Radny Skiba stwierdził, że kolejnym problemem w mieście jest zły stan budynków komunalnych.

To jest miejska własność, a mamy wrażenie, że pani prezydent na niej nie zależy

- ocenił.

Jego zdaniem miasto przez spółki miejskie prowadzi nieudolne remonty, ludzie oczekują na mieszkania po kilkanaście lat, a w mieście stoją puste lokale, które "nie służą gdańszczanom".

Takiego braku dbałości o mienie wspólne mamy już dość

- oznajmił.

Skiba podkreślił, że poprzednie lata "obfitowały w afery". Jako przykłady wskazał na wypas gdańskich owiec, obumarcie 180-letniej palmy w Parku Oliwskim czy podwyżki dla kadry kierowniczej.

Jak mają się czuć mieszkańcy, gdy widzą podwyżki do 22 tysięcy złotych dla kadry kierowniczej, która dodatkowo zarabia setki tysięcy w organach miejskich spółek?

- pytał Skiba.

Wycinka drzewo i betonoza

Majewski zaznaczył, że Gdańsk, jego zdaniem, jest "republiką drwali i deweloperów".

To, co w największym stopniu zwracało uwagę mieszkańców w tej kadencji, to problem prezydent Dulkiewicz i podległych jej służb z zielenią

- mówił.

Podkreślił, że "republika deweloperów była znana już w poprzedniej kadencji, a teraz doszła republika drwali".

Wycinki pod nowe osiedla mieszkaniowe, wycinki w parkach miejskich, tworzenie planów miejscowych, które zakładały ograniczenie zieleni to wszystko rzutuje na gdańską władzę

- ocenił.

W piąty rok wchodzimy z chaosem w komunikacji miejskiej

- stwierdził Majewski i dodał, że tygodnie próśb, wniosków od mieszkańców i radnych dzielnicy nie zmieniło zdania urzędników ZTM i gdańskiej władzy.

Chaos związany z uruchomieniem Nowej Warszawskiej i zmienionymi rozkładami jazdy, właśnie się dzieje

- ocenił.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Pseudokibice zdewastowali gdański stadion
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE