Jedna hala i dwie strefy. Jakie zasady obowiązują w Ergo Arenie?

2020-09-28 8:00 Dominika Bakura
16 i 18 września ERGO ARENA stanie się bazą kosmiczną i terenem gry miejskiej!
Autor: Patryk Rosiński 16 i 18 września ERGO ARENA stanie się bazą kosmiczną i terenem gry miejskiej!

– Będziemy respektować przepisy obowiązujące w żółtej strefie – zapowiada Aleksandra Golec z Ergo Areny. Znajdująca się na granicy Sopotu i Gdańska hala, od soboty będzie funkcjonowała zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez Ministerstwo Zdrowia. Wiąże się to m.in. z ograniczeniem liczby osób jakie zasiądą na widowni.

– Ten udział publiczności zostaje zmniejszony do 25 proc. co w przypadku Ergo Areny, w przypadku imprez sportowych daje ponad 2,5 tys. kibiców. W przypadku takich imprez jak targi czy wystawy ten limit to jest jedna osoba na 4 mkw. A płyta główna naszej hali to jest ponad 4 tys. mkw. – dodaje Golec. 

Przedstawiciele Ergo Areny uspokajają, że żadna z imprez zaplanowana w hali nie stoi pod znakiem zapytania. Posłuchaj:

Ominięcie nowych przepisów byłoby możliwe jeśli zarządzający Ergo Areną, nadchodzące wydarzenia zgłosiliby jako organizowane w Gdańsku.

– Od lat wszystkie imprezy masowe zgłaszane są w Sopocie i to sopockie władze wydają decyzje w tej kwestii. Zmienianie teraz tej polityki niczemu by nie służyło. Najważniejsze w takiej sytuacji jest zdrowie naszych gości, artystów czy zawodników – podkreśla przedstawicielka Ergo Areny. 

– Nie chcemy się uciekać do takich metod – mówi Aleksandra Golec. Posłuchaj:

We wtorek w Ergo Arenie odbędzie się mecz Trefla Sopot z Mecze z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski. Kibice usiądą jednak co czwarte miejsce. – Wszystkie osoby, którzy wybiorą się na spotkania Trefla Sopot, będą mogły czuć się bezpiecznie – konkluduje Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.