Brutalne pobicie Włochów w warszawskim klubie. Włoskie media piszą o poważnym stanie rodaków

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Pavlofox /zdjęcie ilustracyjne

kryminalne

Jechali razem taksówką. Obcokrajowiec został pobity i okradziony

2023-09-27 14:56

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 29 lat podejrzanych o dokonanie rozboju w taksówce na obywatelu Francji. Sprawcy usłyszeli prokuratorskie zarzuty i we wtorek trafili na trzy miesiące do aresztu.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski powiedział, że do rozboju doszło w sobotę w centrum Gdańska.

"Pokrzywdzony podczas przejazdu taksówką na aplikację został pobity i okradziony przez innego pasażera, z którym jechał. Sprawcy pomógł kierowca taksówki. Pokrzywdzony oszacował straty na prawie 3,5 tys. zł"

 - dodał Chrzanowski.

Policjanci w niedzielę zatrzymali na Ujeścisku pierwszego ze sprawców rozboju. Jeszcze tego samego dnia, wieczorem funkcjonariusze zatrzymali na terenie Śródmieścia drugiego podejrzewanego.

We wtorek 28 i 29-latek zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli zarzuty rozboju oraz kradzieży, a sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego dla podejrzanych i mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu.

Za rozbój grozi kara nawet 12 lat więzienia. Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Rozjechał Basię, poprosił o uniewinnienie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE