IT

i

Autor: unsplash.com

Jak zaistnieć w branży cyberbezpieczeństwa?

2022-04-26 8:22

Cyberbezpieczeństwo to branża uznawana za jeden z najbardziej pożądanych obszarów rynku pracy na całym świecie. Ze względu na postępujący rozwój technologii i cyfryzacji, jak również konieczność zapewniania ochrony klientom, partnerom czy też sieci firmowej jest to też sektor, w którym wciąż potrzebne są nowe ręce do pracy. Jak zacząć karierę w cyberbezpieczeństwie?

Czym jest cyberbezpieczeństwo?

Cyberbezpieczeństwo to niezwykle istotna część IT, która odpowiada za zapewnianie bezpieczeństwa i ochrony klientom oraz partnerom danej firmy. Jest to możliwe dzięki zmniejszaniu ryzyka cyberataków, poprzez wprowadzenie strategii, które chronią zasoby cyfrowe przed hakerami czy cyberprzestępcami. Dzięki systemom zabezpieczającym osoby z zewnątrz nie mają dostępu do danych, które są przechowywane przez firmę. Praca w cyberbezpieczeństwie wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, dlatego też na zatrudnienie mogą liczyć wyłącznie doskonale wykwalifikowani specjaliści.

Jak rozpocząć budowanie kariery w cyberbezpieczeństwie?

Ze względu na to, że cyberbezpieczeństwo jest uznawane za jedną z najbardziej rozwojowych oraz dochodowych branż, bardzo wiele osób jest zainteresowanych podjęciem pracy zawodowej właśnie w tym zakresie. Oferty pracy IT w Gdańsku oraz innych miastach w Polsce pokazują, że specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa zawsze są mile widziani! Co jednak muszą zrobić, aby móc ubiegać się o wymarzone stanowisko?

W pierwszej kolejności najważniejszy jest wybór specjalizacji (m.in. inżynieria bezpieczeństwa czy też bezpieczeństwo aplikacji). Następnie zainteresowany musi dobrze zapoznać się z tematyką bezpieczeństwa w sieci oraz stać się posiadaczem zaawansowanych certyfikatów (m.in. CISSP). Dodatkowym atutem będzie odbycie kursów lub szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa. W dalszej kolejności kandydat poszukujący pracy w tej branży powinien zadbać o opanowanie podstaw, dzięki którym zyska wiedzę, jak działają serwery, sieci i chmury oraz jak funkcjonują zapory sieciowe. Mając wiedzę specjalistyczną, można swobodnie rozpocząć poszukiwanie pracy. Warto jednak pamiętać, aby odpowiednio zaprezentować się pracodawcy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE