Gdańsk jest najatrakcyjniejszym miastem Europy? Trwa plebiscyt!

i

Autor: Piotr Wittman/ gdansk.pl

quiz

QUIZ. Gdańsk masz w małym palcu? Zobaczymy! Sprawdź się w naszym teście

2023-12-01 7:59

Gdańsk to stolica województwa pomorskiego, która jest chętnie odwiedzana przez turystów. Oprócz niezwykłej historii i atrakcji, miasto słynie z ciekawostek. Przygotowaliśmy quiz dla prawdziwych fanów Gdańska. Zadanie nie jest łatwe!

Turyści kochają Gdańsk

Gdańsk najczęściej odwiedzany jest przez turystów z Niemiec (45 proc.). Następnie są Skandynawowie - Norwegowie, Szwedzi i Duńczycy (30 proc.) oraz Brytyjczycy (8 proc.).

Jak informuje Gdańska Organizacja Turystyczna, w ubiegłym roku stolicę województwa pomorskiego odwiedziło ponad 3,7 miliona gości, z czego 19 proc. to obcokrajowcy.

Gdańsk tętni życiem szczególnie latem

Wakacje to czas, kiedy Gdańsk tętni szczególnie życiem. Trudno się dziwić! Nie brakuje tutaj atrakcji – dla dużych i małych. Chętni mogą zobaczyć ZOO, Westerplatte (uważa się, że tutaj rozpoczęła się II wojna światowa) czy Bursztynowy Stadion. W Gdańsku są także interesujące muzea, np. Muzeum II Wojny Światowej.

QUIZ. Jak dobrze znasz Gdańsk?

Przygotowaliśmy specjalny quiz, który w pełni mogą rozwiązać tylko fani Gdańska. Pytania nie są łatwe. Jesteście gotowi przyjąć wyzwanie? Do boju!

QUIZ. Jak dobrze znasz Gdańsk?

Pytanie 1 z 11
W Gdańsku znajduje się największy port w Polsce?

Gdańsk na starych fotografiach. Zobaczcie, jak zmieniło się miasto!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Pomorskie. Dworzec w Gdańsku będzie miał swojego patrona
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE