Jak będzie wyglądał Gdańsk w 2080 r.? Festiwal „Narracje” zna odpowiedź

2021-10-20 13:00
Festiwal NARRACJE
Autor: brak danych Podczas festiwalu NARRACJE gdańszczanie będą mogli na murach budynku hodować wirtualne kwiaty.

Jak będzie wyglądał Gdańsk w 2080 r.? Odpowiedzi na to pytanie będzie można poszukać podczas Festiwalu Narracje, który odbędzie się już w ten weekend. Tym razem wyjątkowe instalacje i projekcje będzie można oglądać na terenie Dolnego Wrzeszcza - od Parku Kuźniczki a skończywszy na al. Hallera.

– Według prognoz NASA, na wysokości Dolnego Wrzeszcza, w 2080 r. będzie przebiegać linia brzegowa – mówi kurator imprezy, Piotr Sikora. – Artyści nawiążą w swoich pracach do tych prognoz. Zastanowią się jak mogłaby w tych latach wyglądać deweloperka, obejrzymy też taki film katastroficzny, który pokaże jak mogłoby zalanie miasta wyglądać już teraz, zaraz – dodaje Sikora.

W tym roku z powodu pandemii nie odbędą się grupowe oprowadzania po trasie festiwalu. Organizatorzy zachęcają jednak do indywidualnego zwiedzania z pomocą mapki.

– Mapkę możemy znaleźć w Internecie, ale będzie też dostępna w bezobsługowym Punkcie Informacyjnym mieszczącym się w altanie w Parku Kuźniczki. Raz dziennie odbędzie się też spacer kuratorski: w piątek w języku polskim, a w sobotę w języku angielskim – tłumaczy Sikora.

Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach Narracji wstęp jest bezpłatny. A Narracje wracają po rocznej przerwie. Przypomnijmy - 11. odsłona NARRACJI była sukcesem frekwencyjnym. 15 i 16 listopada 2019 roku gdańskie Siedlce odwiedziło 10 000 osób. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE