Kolęda 2022. Czy będą wizyty duszpasterskie?

i

Autor: Diabetes/cc0/wikipedia Kolęda 2022. Czy będą wizyty duszpasterskie?

Jak będzie wyglądać tegoroczna kolęda w Archidiecezji Gdańskiej?

2021-12-18 11:00

Jest decyzja arcybiskupa gdańskiego w sprawie tegorocznej kolędy. Przypomnijmy, rok temu w Archidiecezji Gdańskiej wizyty duszpasterskie zostały zupełnie odwołane. Tym razem kolęda może się odbyć, ale wciąż nie będzie to forma tradycyjna.

- Arcybiskup Tadeusz Wojda, metropolita gdański, wskazał trzy sposoby przeprowadzenia tegorocznej wizyty duszpasterskiej, o wyborze jednej z tych form decyduje proboszcz danej parafii. Pierwsza forma to tradycyjna wizyta duszpasterska, w domach tych wiernych, którzy wyraźnie o nią poproszą. Jest to tak zwana kolęda na zaproszenie - mówi ks. Maciej Kwiecień, rzecznik Archidiecezji Gdańskiej.

Druga forma to zaproszenie wiernych do kościoła na mszę świętą w intencji parafian - tak było już w niektórych parafiach w roku ubiegłym.

- Trzeci sposób to połączenie poprzednich form, czyli zorganizowanie mszy świętej dla wiernych z poszczególnych rejonów parafii oraz odwiedziny tych osób, które wyraźnie o tę wizytę poproszą. Niekiedy podnoszony jest temat tak zwanej kolędy online. O tej formie decyduje proboszcz konkretnej parafii - dodaje ks. Maciej Kwiecień.

Kolęda online jest dobrym rozwiązaniem dla osób będących na kwarantannie. Duchowny łączy się wtedy z rodziną poprzez wideorozmowę. O taką formę należy jednak zapytać najpierw swojego proboszcza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE