Ireneusz Mamrot podpisał kontrakt z klubem do czerwca 2022 roku

i

Autor: Michał Puszczewicz Ireneusz Mamrot podpisał kontrakt z klubem do czerwca 2022 roku

Ireneusz Mamrot nowym trenerem Arki Gdynia. Jego celem jest utrzymanie drużyny w Ekstrakalsie

2020-05-11 18:30

Ireneusz Mamrot został nowym trenerem Arki Gdynia. Klub podpisał z nim kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku. Pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca żółto-niebiescy rozegrają 31 maja w derbach Trójmiasta.

„Chce zrobić wszystko, aby utrzymać zespół w Ekstraklasie”. To pierwsza deklaracja nowego trenera Arki Gdynia, Ireneusza Mamrota. Były szkoleniowiec Jagiellonii Białystok ma czas do końca maja na wdrożenie swojego planu gry. Choć inne kluby już zdążyły rozpocząć treningi, to według nowego trenera jest jeszcze czas na odpowiednią ilość jednostek treningowych.

"W Ekstraklasie zdarzały się sytuacje, gdy nowy trener miał kilka dni na przygotowanie zespołu do kolejnego spotkania. Najbliższe tygodnie pozwolą przeprowadzić odpowiednie treningi, podczas których przekaże nowe ustalenia" - mówi nowy trener Arki Gdynia Ireneusz Mamrot. Posłuchaj:

Posłuchaj jak do czasu pozostałego do rozpoczęcia rozgrywek podchodzi nowy trener Arki Gdynia:

Arka Gdynia pierwszy mecz pod wodzą Ireneusza Mamrota rozegra 31 maja podczas derbów trójmiasta z Lechią Gdańsk. Nowy trener żółto-niebieskich zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest to spotkanie zarówno dla kibiców jak i całej sportowej Gdyni.

"Poza aspektem typowo rywalizacyjnym, zdobycie 3 punktów pozwoli nam także dobrze wejść w końcówkę sezonu i walkę o utrzymanie" - dodaje Mamrot. Posłuchaj:


 

Posłuchaj jak do tematu derbów podchodzi Ireneusz Mamrot:

Ireneusz Mamrot to czwarty szkoleniowiec żółto-niebieskich w tym sezonie. Wcześniej zespół trenował Jacek Zieliński, Aleksandar Rogic i Krzysztof Sobieraj, który w związku z zawieszeniem rozgrywek, nie poprowadził drużyny w żadnym meczu.

Cała konferencja nowego trenera Arki Gdynia Ireneusza Mamrota dostępna jest poniżej:

Konferencja prasowa Ireneusza Mamrota

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE